کد خبر: ۸۰۲۳۰۰
تاریخ انتشار : ۲۸ مهر ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۷

جزئیات دیدار وزیر امور خارجه و دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر

در دیدار حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه با سردار مومنی، دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر، درباره وضعیت همکاری‌های بین‌المللی کشورمان در عرصه مقابله با قاچاق مواد مخدر گفت‌وگو و تبادل نظر شد.
جزئیات دیدار وزیر امور خارجه و دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر
آفتاب‌‌نیوز :

وزیر امور خارجه در این دیدار از تلاش‌ها و دستاوردهای نهادهای ذیربط در عرصه مقابله با قاچاق و مهار سوءمصرف مواد مخدر در کشورمان که مورد اذعان و شناسایی نهادهای بین‌المللی قرار گرفته است، تقدیر کرد و اهمیت تبیین موفقیت‌های جمهوری اسلامی ایران در این عرصه را مورد تاکید قرار داد.

امیرعبداللهیان همچنین بر اهمیت استفاده هرچه بیشتر از ظرفیت نهادهای بین‌المللی در این حوزه تاکید کرد.

دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر نیز در این ملاقات ضمن برشمردن دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با مواد مخدر، اظهار کرد: بر اساس آمارهای رسمی نهادهای بین‌المللی ۹۰ درصد کشفیات تریاک جهان، ۴۸ درصد کشفیات مرفین و ۲۶ درصد کشفیات هروئین جهان توسط جمهوری اسلامی ایران انجام می‌شود.

سردار مومنی همچنین گفت: میزان کمک سازمان‌های بین‌المللی به جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با مواد مخدر، تناسبی با سطح مبارزه کشورمان با این پدیده ندارد و به علاوه تحریم‌های ظالمانه علیه جمهوری اسلامی ایران نیز ما را از دریافت برخی تجهیزات در این رابطه محروم کرده است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین