کد خبر: ۸۰۲۳۰۶
تاریخ انتشار : ۲۹ مهر ۱۴۰۱ - ۲۳:۵۳

نگرانی‌ها در خاندان سلطنتی برای افشای راز‌ها در سریال نتفلیکس

سازندگان و بازیگران سریال «تاج»، انتقادات مطرح‌شده درباره اینکه این سریال پس از درگذشت ملکه رویکرد سوءاستفاده‌گرانه‌ای نسبت به خاندان سلطنتی بریتانیا داشته را رد کردند.
نگرانی‌ها در خاندان سلطنتی برای افشای راز‌ها در سریال نتفلیکس
آفتاب‌‌نیوز :

به نقل از گاردین، فصل پنجم سریال «تاج» که هنوز منتشر نشده است، به مرور برخی از بدترین سال‌های خاندان سلطنتی بریتانیا از جمله جدایی تلخ بین «چارلز» که در آن زمان شاهزاده بود و همسر نخستش «شاهزاده دایانا» می‌پردازد.

انتقاد‌ها از ماه گذشته و زمانی آغاز شد که روزنامه «دیلی تلگراف» بریتانیا مقاله‌ای را با این عنوان منتشر کرد: «تصمیم سریال «تاج» برای نمایش هست و نیست جنگ بین چارلز و دایانا نگرانی‌هایی را در قصر به وجود آورده است». در این مقاله همچنین یکی از دوستان نزدیک «چارلز» پادشاه بریتانیا که نامش ذکر نشده است، این سریال را «سوءاستفاده‌گر» توصیف کرده است.

این هفته، پس از اینکه مشخص شد در فصل پنجم این سریال و در صحنه‌ای ساختگی، «شاهزاده ولز» در سال ۱۹۹۱ با «میجر» ملاقات می‌کند تا از سلطنت طولانی مادرش شکایت کند و برای کناره‌گیری اجباری ملکه نقشه بکشد، «جان میجر» نخست وزیر سابق بریتانیا سریال «تاج» را «مهمل» خواند.

با این حال «پیتر مورگان» سازنده این سریال و «الیزابت دبیکی» و «دامنیک وست» بازیگران نقش «دایانا» و «چارلز» در گفت و گویی که روز سه‌شنبه در «ورایتی» منتشر شد، این ادعا که سریال «تاج» رفتار بی‌مهری با خاندان سلطنتی بریتانیا دارند، رد کردند.

«مورگان» بیان کرد: «فکر می‌کنم همه ما باید بپذیریم که دهه ۹۰ میلادی دوره سختی برای خاندان سلطنتی بود و پادشاه چارلز مطمئنا خاطرات رنج‌آوری از این دوران به یاد دارند ...، ولی این به آن معنا نیست که تاریخ با او یا خانواده او بی‌مهر است. این سریال نیز قطعا چنین رویکردی ندارد. من عمیقا با این مرد در چنین مقام و خانواده‌ای در چنین موقعیتی همدردی می‌کنم. مردم از آنچه که گاهی اوقات انتظار داریم، فهمیده‌تر و دلسوزتر هستند.»

زمانی که خبر درگذشت ملکه «الیزابت دوم» منتشر شد، بازیگران این سریال در مراحل مقدماتی ساخت فصل ششم این سریال بودند که درگذشت «شاهزاده دایانا» را به تصویر می‌کشد.

«لزلی منویل» که در فصل پنجم سریال در نقش شاهزاده «مارگارت» ظاهر می‌شود اعلام کرد پس از درگذشت ملکه الیزابت هیچ بخشی از فیلمنامه تغییر داده نشده است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین