کد خبر: ۸۰۲۴۹۸
تاریخ انتشار : ۲۹ مهر ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۶

انگلیس به تکواندوکاران ایران ویزا نداد!

انگلستان از صدور روادید برای تکواندوکاران ایران برای حضور در رقابت‌های گرندپری منچستر خودداری کرد.
انگلیس به تکواندوکاران ایران ویزا نداد!
آفتاب‌‌نیوز :

سومین مرحله از رقابت‌های گرندپری در سال ۲۰۲۲ امروز جمعه ۲۹ مهرماه در حالی با حضور ۲۵۶ تکواندوکار از ۶۱ کشور به میزبانی انگلستان در منچستر آغاز شد که ملی پوشان ایران به دلیل صادر نشدن روادید از سوی سفارت انگلستان در آنکارا، حضور در این مسابقات را از دست دادند.

به گزارش فدراسیون تکواندو، دعوت نامه رقابت‌های گرندپری برای تکواندوکاران واجد شرایط حضور، از سوی فدراسیون جهانی ارسال می‌شود. هادی ساعی رئیس فدراسیون تکواندو در سفر خود به فرانسه و در حاشیه مسابقات گردندپری پاریس، روز ۱۳ شهریورماه در جلسه‌ای که با رئیس فدراسیون جهانی داشت، از دکتر «چو» درخواست کرد با توجه به تجربیات مسابقات جهانی ۲۰۱۹، دعوت نامه تکواندوکاران ایران زودتر ارسال شود. ضمن اینکه بعد از بازگشت به تهران نیز ۲ نامه در همین خصوص به WT ارسال شد.

بر همین اساس ۱۵ شهریورماه ماه دعوتنامه برای نمایندگان تکواندو ایران به فدراسیون ارسال شد و ۱۷ شهریورماه زمان حضور در سفارت انگلستان در کشور ترکیه برای تاریخ ۲۳ شهریورماه تعیین و نفرات اعزامی به این مسابقات از جمله تکواندوکاران، مربیان و سرپرست تیم در تاریخ تعیین شده (تیم ۲۳ شهریورماه) با حضور در سفارت این کشور در انکارا ضمن ارائه مدارک لازم، مراحل اخذ روادید را طی کردند.

از آن زمان تا کنون نیز پیگیری‌های لازم از سوی روابط بین الملل فدراسیون صورت گرفته و نامه‌های متعددی به کمیته برگزاری، فدراسیون جهانی و فدراسیون تکواندو انگلستان در خصوص تسریع در صدور روادید اعضای تیم ملی ایران ارسال شد که متاسفانه این پیگیری‌ها نتیجه لازم را نداشت تا تکواندوکاران کشورمان علی رغم آمادگی بالا حضور در این رقابت‌ها و امتیازات مهم آن (نفر اول۶۰، نفر دوم ۳۶ و نفر اول ۲۱.۶ امتیاز) را در مسیر کسب سهمیه المپیک از دست بدهند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین