کد خبر: ۸۰۲۶۰۳
تاریخ انتشار : ۳۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۴

رایزنی امیرعبداللهیان با نخست وزیر ارمنستان

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که در ایروان به سر می برد، صبح امروز - شنبه - با نیکول پاشینیان نخست وزیر جمهوری ارمنستان دیدار و گفت و گو کرد.
رایزنی امیرعبداللهیان با نخست وزیر ارمنستان
آفتاب‌‌نیوز :

این دیدار که هم اکنون در حال برگزاری است، در ادامه رایزنی های دیپلماتیک رییس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان انجام شده است. وی صبح امروز و پیش از این ملاقات، با رییس مجلس ملی ارمنستان دیدار کرده بود.

«حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه کشورمان، در جریان سفر سه روزه به ارمنستان با «آرارات میرزویان» وزیر خارجه ارمنستان دیدار و درباره مهمترین مسائل دو جانبه و بین‌المللی گفتگو کرد.

امیرعبداللهیان بعدازظهر روز پنجشنبه در صدر هیأتی بلندمرتبه سیاسی وارد فرودگاه ایروان شد و مورد استقبال «مناتساکان صفریان» معاون وزیر امور خارجه ارمنستان قرار گرفت. در این سفر، امیرعبداللهیان با مقامات ارمنستان دیدار و گفت‌وگو کرد و تعامل و روابط سیاسی و اقتصادی ۲ کشور مهمترین محور این دیدار بود.

وزیر امور خارجه همچنین، روز جمعه در مراسم افتتاح اولین سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در شهر قاپان ارمنستان شرکت کرد.

امیرعبداللهیان ۱۷ مهر سال جاری با اعلام خبر تأسیس این کنسولگری در نقطه صفر مرزی دو کشور، تصریح کرده بود: با نگاه به مباحث اقتصادی، توسعه همکاری‌ها با کشور ارمنستان و همچنین تقویت مسیر ترانزیتی شمال - جنوب که از اولویت‌های دولت سیزدهم است، تصمیم گرفته شد در مرکز استان سیونیک ارمنستان کنسولگری داشته باشیم.

«مرتضی عابدین ورامین» نخستین سرکنسول جمهوری اسلامی ایران ابتدای مهرماه در حضور «عباس بدخشان ظهوری» سفیر کشورمان در ارمنستان، حکم انتصاب خود را به میزوریان وزیر امور خارجه جمهوری ارمنستان تقدیم کرد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین