کد خبر: ۸۰۲۶۲۵
تاریخ انتشار : ۳۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۵

ضربه فنی سینما؟

فیلم سینمایی «دوزیست» در هفته گذشته تعداد مخاطب‌هایش از ۱۴ هزار به ۲۱ هزار رسیده و این نشان می‌دهد طرح نیم بها کردن قیمت بلیت سینما چندان هم نتوانسته به سینما کمک کند.
ضربه فنی سینما؟
آفتاب‌‌نیوز :

مجموع فروش فیلم‌های سینمایی در هفته‌ای که گذشت (۲۳ تا ۲۹ مهر) رقمی حدود ۴ میلیارد تومان بود. این رقم نسبت به هفته گذشته (۱۶ تا ۲۲ مهر) که ۴میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بود. حدود ۲۰۰ میلیون تومان کاهش پیدا کرد.

البته به واسطه اجرای طرح دو هفته بلیت نیم بها در سینما‌ها باید مخاطبان را با یکدیگر مقایسه کرد. چون با نصف شدن قیمت بلیت، طبیعی است که مجموع فروش کاهش پیدا کند.

در هفته‌ای که گذشت، مجموع مخاطبانی که به سینما رفتند به ۱۹۵ هزار و ۸۸۳ نفر رسید و در دو هفته پیش این رقم معادل ۱۲۴ هزار و ۹۵۹ نفر بود. این آمار نشان می‌دهد که طرح نیم بهاسازی قیمت بلیت سینما توانسته کمی تا حدودی موفقیت‌آمیز باشد، اما به هرحال اکران نکردن فیلم تازه کمک چندانی نه به افزایش فروش و نه به افزایش مخاطب کرده است.

چرا فیلم جدید اکران نمی‌شود؟

در شرایطی که سینما نیاز به رشد و حمایت دارد، شورای صنفی نمایش دائما پروانه نمایش صادر می‌کند، اما هیچ فیلم جدیدی روی پرده سینما نمی‌رود، همین موضوع سبب شده تا دوباره سینما‌ها به شرایط رکود بازگردد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین