کد خبر: ۸۰۵۸۹۶
تاریخ انتشار : ۱۴ آبان ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۸
رضا درویش مدیرعامل پرسپولیس حکمی که علیه این باشگاه صادر شده است را قبول ندارد.
آفتاب‌‌نیوز :

حالا نزدیک به یک ماه و نیم است که حساب باشگاه پرسپولیس به خاطر شکایت محمد پیری نماینده سابق آلشپورت مسدود شده و عجیب اینکه تلاشی برای حل این مشکل چه از حیث پرداخت بدهی او و بستن پرونده یا جلسه‌ای با او برای تخفیف یا تقسیط مبلغ حکم شده صورت نمی‌گیرد!

این حکم مربوط به شکایت فرد مورد اشاره و مربوط به سال ۱۳۹۴ است، اما نکته اینجاست که درویش در حالی تأکید دارد که فرد مورد نظر به خاطر دادن ۲۰ هزار دلار جنس اضافه به باشگاه، پرسپولیس را محکوم کرده که مبلغ درج شده در حکم ۲۱ +۱۵۰ هزار دلار است!

این رقم ۱۷۱ هزار دلاری همین الان حدود ۶ میلیارد تومان می‌شود که انگار مدیر باشگاه از جریمه تأخیر و تأدیه آن خبر ندارد. طبق قرارداد طرفین، پرسپولیس در صورت پرداخت نکردن مطالبات باید ماهانه ۵ درصد جریمه تأخیر و تأدیه پرداخت کند. حالا حساب کنید از ۷ سال پیش تا الان حدود ۸۰ ماه گذشته و همین ۵ درصد‌ها خودش مبلغ کلانی می‌شود تا عدد ۲۷ میلیاردی فعلی که باشگاه را شوکه کرده چندان هم عجیب و غریب نباشد!

این حکم در حالی صادر شده که طی سال‌های اخیر پرونده دو بار در دادگاه بدوی و دو بار هم در دادگاه تجدید نظر چرخیده و در نهایت به گونه‌ای نهایی شده که پرسپولیس محکوم به پرداخت ۲۷ میلیارد تومان شود. حکم آخر مربوط به دادگاه تجدید نظر مربوط به تیرماه امسال است و حتی بعد از آن شاکی قصد داشته برای دریافت مطالباتش با باشگاه توافق کند و در نهایت حساب باشگاه را بسته که به پولش برسد.

حالا، اما طی یک ماه و نیم گذشته هیچ جلسه‌ای میان طرفین برگزار نشده. جالب اینکه حدود یک هفته قبل یک دوست مشترک که اتفاقاً وکیل هم بوده با درویش صحبت کرده، اما مدیرعامل باشگاه پرسپولیس می‌گوید این طلب ۶۰۰ میلیونی است نه ۲۷ میلیاردی و فقط در مورد پرداخت ۶۰۰ میلیونی (همان ۲۰ هزار دلار) صحبت می‌کند.

با این حساب به نظر می‌رسد درویش نه آن ۱۵۰ هزار دلار داخل حکم را حساب می‌کند نه جرایم تأخیر و تأدیه را (فقط حدود یک میلیارد تومان هزینه‌های برگزاری جلسات دادگاه‌هاست که آن را هم باشگاه به‌عنوان محکوم باید پرداخت کند) و مشخص نیست بر چه اساسی روی عدد ۶۰۰ میلیون اصرار دارد، اما همین مسأله باعث شده این پرونده کاملاً در بن‌بست قرار بگیرد و باشگاه هیچ تلاشی برای بستن پرونده با پرداخت مطالبات فرد طلبکار نداشته باشد.

شاید هم درویش می‌خواهد با کش دادن ماجرا این بدهی را گردن مدیرعامل بعدی بیندازد چرا که اطلاعاتی که در مصاحبه‌های خود می‌دهد تنها از این جهت است که افکار عمومی را منحرف کند آن هم در حالی که دیگر کار از کار گذشته و امکان کار حقوقی روی پرونده وجود ندارد و تنها راه ممکن برگزاری جلسه با فرد شاکی و گرفتن تخفیف یا قسط‌بندی این بدهی کلان است. جالب اینکه مبالغ داخل حکم دلاری است و همین حالا با بالا رفتن نرخ دلار بدهی پرسپولیس سنگین‌تر شده ضمن اینکه همچنان خسارت تأخیر و تأدیه مبلغ را روز به روز بالاتر می‌برد! از سوی دیگر فرد مورد اشاره شکایت‌های دیگری هم از باشگاه کرده که در جریان است و در سایت کدال هم به آن اشاره شده، اما وقتی این پرونده به بن رسیده امکان مصالحه یا توافق در مورد آن‌ها هم وجود نخواهد داشت.

به نظر می‌رسد باشگاه با پرداخت مطالبات اعضای تیم بزرگسالان و پایه‌ها که ظاهراً از طریق پرداخت اسپانسر بوده دغدغه‌ای بابت بسته بودن حساب باشگاه ندارد و دنبال مصالحه با نماینده سابق آلشپورت حتی رسول‌پناه که حساب اصلی باشگاه را بسته نیست، اما اینکه این ماجرا تا کجا قرار است ادامه داشته باشد مشخص نیست چرا که به هر حال باشگاه با احکام قانونی محکوم شده و از زیر بار این بدهی نمی‌تواند فرار کند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین