کد خبر: ۸۰۹۶۲۳
تاریخ انتشار : ۰۱ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۲
رئیس کل دادگستری زنجان از صدور کیفر خواست برای ۲۲۱ نفر از دستگیرشدگان ناآرامی ها در این استان خبر داد و گفت: از این تعداد تا کنون آرای محکومیت ۱۴۵ نفر نهایی شده و تلاش می‌شود که مابقی پرونده ها در اسرع وقت و با فوریت و قاطعیت رسیدگی و تعیین تکلیف شوند.
آفتاب‌‌نیوز :

رییس کل دادگستری استان زنجان گفت: بسیج شجره طیبه‌ای است که از امام راحل به یادگار مانده و این شجره طیبه امروز رشد و نمو بسیار خوبی در تمامی عرصه‌ها داشته است و نقش آن در حوادث اخیر هوشمندانه و برجسته بود.

حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی روز سه شنبه در دیدار با فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) زنجان افزود: قدردان زحمات و تلاش‌های نیرو‌های بسیج هستیم و امروز این شجره طیبه الگویی برای سایر کشور‌های جهان شده است.امروز بسیج، یک تفکر و جامعه هدف آن فراگیر است و با حضور قدرتمند بسیج در عرصه‌ها و پشتیبانی از نظام و انقلاب بدخواهان و دشمنان هیچ غلطی نمی‌تواند بکنند.

حجت الاسلام صادقی نیارکی با اشاره به بیانات رهبر انقلاب در دیدار با مردم اصفهان گفت: فرمایشات مقام معظم رهبری یک آرامش مثال زدنی و اقتدار بسیار خوبی در جامعه ایجاد کرد و درایت و تدبیر ایشان در این حوادث قابل تحسین است.  نقش نیرو‌های مسلح بویژه سپاه پاسداران و بسیج در حوادث مختلف به خصوص در حوادث ۲ ماه اخیر برجسته و از جنس دیگری بود، چرا که حضور پررنگ و مدیریت هوشمندانه صحنه‌ها و اینکه مردم، اقشار و اصناف مختلف آسیب نبیند بسیار ارزشمند بود.

حجت الاسلام صادقی نیارکی با بیان اینکه هوشیاری نیرو‌های مسلح و بسیج در میدان، نقشه‌های دشمن را خنثی کرد افزود:خداوند را شاکریم که در نظام مقدس جمهوری اسلامی چنین نیرو‌های جان بر کف و سلحشور وجود دارند که اگر دشمنان نظام و انقلاب در صدد تعرض و ایجاد ناامنی در کشور باشند، همین نیرو‌ها با تمام قدرت، پشتیبانی می‌کنند و جان خود را برای دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی و ولایت فدا می‌کند.

سردار جهانبخش کرمی، فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان نیز گفت: نقش دستگاه قضایی در همراهی و اتخاذ تدابیر در مدیریت حوادث و اغتشاشات بسیار به موقع و موثر بود که جای تشکر دارد.

صدور کیفر خواست برای ۲۲۱ نفر در زنجان

رئیس کل دادگستری زنجان از صدور کیفر خواست برای ۲۲۱ نفر از دستگیرشدگان ناآرامی ها در این استان خبر داد و گفت: از این تعداد تا کنون آرای محکومیت ۱۴۵ نفر نهایی شده و تلاش می‌شود که مابقی پرونده ها در اسرع وقت و با فوریت و قاطعیت رسیدگی و تعیین تکلیف شوند.

به گزارش روابط عمومی دادگستری استان زنجان، حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی در گزارشی در خصوص فرایند رسیدگی به پرونده های بازداشتی‌ها در استان اظهار داشت: برای ۴۵ درصد از دستگیرشدگان پرونده قضایی تشکیل شده است و ۵۵ درصد در همان ساعات اولیه با تذکر آزاد شدند، چرا که معتقدیم صف معترضین با اغتشاشگران متفاوت هستند.

وی با بیان اینکه هوشیاری نیروهای مسلح و بسیج در میدان، نقشه‌های دشمن را خنثی کرد افزود: باید با کسانی که در صدد ایجاد بی نظمی، تخریب و اغتشاش در جامعه هستند، برابر قانون برخورد جدی انجام شود.طبق دستور رئیس قوه قضاییه رسیدگی به پرونده های اغتشاشگران در دادگاه‌های انقلاب و جزایی استان با سرعت و خارج از نوبت انجام می‌شود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین