کد خبر: ۸۱۰۲۸۱
تاریخ انتشار : ۰۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۷
بیش از سه هفته است که اعتراضات حامیان بولسونارو که شکستش را در انتخابات اکتبر نمی‌پذیرد، ادامه دارد اما خود وی همچنان در مقابل این اعتراضات ساکت است.
آفتاب‌‌نیوز :

 معترضان همچنان جاده‌ها و مسیرهای اصلی را در ایالت "ماتو گروسو" که محل اصلی تولید سویا در برزیل است، مسدود کرده و در مقابل ساختمان‌های ارتش در این منطقه اردو زده‌اند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، آنها در سایر ایالت‌های برزیل نیز در حمایت از ژایر بولسونارو، رئیس جمهوری سابق این کشور دست به تحصن و اعتراض زده‌اند.

بولسونارو از زمان شکست در انتخابات ریاست جمهوری اکتبر سال جاری میلادی که پیروزی لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا را در پی داشت، تنها دو بار برای مردم سخنرانی کرده و گفته که اعتراضات مشروع هستند و مردم را به ادامه این اعتراضات تشویق می‌کند.

وی نتایج انتخابات را زیر سوال برده به طوریکه رئیس اداره انتخابات برزیل گفته، به نظر می‌رسد این اقدامات از سوی بولسونارو با هدف تشدید اعتراضات است.

درحالیکه اکثر این اعتراضات در سه هفته اخیر صلح آمیز برگزار شده، اما تاکتیک‌های به کار رفته از سوی شرکت کنندگان ناراضی‌تر باعث نگرانی مقام‌های برزیل شده است.

رئیس دادستانی ایالت ماتو گروسو این اقدامات از سوی معترضان را به شبه نظامیان، چریک‌ها و تروریست‌های داخلی تشبیه کرده است.

پلیس برزیل نیز گفته که مسدودسازی راه‌ها و جاده‌های اصلی در روزهای گذشته با آنچه که پس از دور دوم انتخابات در ۳۰ اکتبر رخ داد، متفاوت است؛ وقتی که کامیون دارها بیش از ۱۰۰۰ مسیر و بزرگراه را در سراسر کشور مسدود کردند. اما اکنون، اکثر مسدودسازی راه‌ها در شب رخ می‌دهد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین