کد خبر: ۸۱۰۳۰۶
تاریخ انتشار : ۰۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۵
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه با اشاره به افزایش مصرف ماده مخدر گل، به تشریح خطرات مصرف این ماده مخدر پرداخت.
آفتاب‌‌نیوز :

کیوان گل آوری با اشاره به خطرات ماده مخدر "گُل" گفت: متاسفانه مصرف این ماده مخدر رو به افزایش است و تاسف بیشتر اینکه مصرف این ماده مخدر در میان دختران جوان هم در حال افزایش است و باید در این زمینه اطلاع رسانی بیشتری صورت گیرد.

گل آوری با بیان اینکه "گُل" یک ماده خطرناک و توهم زاست و مصرف آن اعتیاد آور است، تاکید کرد: با مصرف این ماده، فرد ظرف یک تا دو ساعت دچار توهم می شود و این توهم شش ساعت پایدار می ماند و فرد می‌تواند طی این مدت دست به اعمال بسیار خطرناکی بزند.

وی افزود: خودزنی، دیگر زنی، رفتارهای جنون آمیز، انجام برخی رفتارهای خلاف هنجار و منافی عفت و بی اخلاقی از جمله مواردی است که افراد در مدت توهم با این ماده مخدر انجام می‌دهند.

وی افزود: بسیاری جنایت ها در همین حالت توهم رخ می‌دهد، چیزی که در افراد معتاد به شیشه هم مشاهده می‌شود.

گل آوری گفت: مصرف این ماده در طولانی مدت در کنار توهم، می‌تواند آسیب های جسمی و روحی فراوانی به همراه داشته باشد.

وی افزود: بعد از مدتی با مصرف این ماده مخدر، بدن فرد نسبت به آن مقاوم می شود و همین امر موجب افزایش مقدار ماده مصرفی شده و این آسیب های روحی و جسمی تشدید می‌شود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه گفت: متاسفانه این ماده مخدر به راحتی پرورش می یابد و نیاز است که جوانان نسبت به خطرات آن آگاه شوند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین