کد خبر: ۸۱۰۳۸۶
تاریخ انتشار : ۰۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۲
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت که قوه قضائیه نمی‌خواهد به وحدت و جوانان ما آسیب برسد و رعایت رأفت از سوی قوه قضائیه تاثیر زیادی بر وحدت جامعه دارد.
آفتاب‌‌نیوز :

سیدسلمان ذاکر در پی دستور اخیر محسنی اژه‌ای رئیس دستگاه قضا مبنی بر بهره‌گیری از ارفاق‌های قانونی ویژه آزادی زندانیان در پی پیروزی تیم ملی فوتبال در پاسخ به این سوال که این ارفاق‌ها چه تاثیری بر فضای وحدت و شادی جامعه می گذارد، گفت: همانطور که می دانیم اصل بر رعایت قانون است، اما قانون شدت و ضعف دارد و رأفت و وسعت قانون به نفع متهم یک اصل در دادگستری و قوه قضائیه جمهوری اسلامی و بنابر نظر مجلس و مقنن است.

وی افزود: به نظرم افرادی که در مسائل کشوری و سیاست های نادرست غرب دچار تجاهل، غفلت و سردرگمی شدند و علیه امنیت مردم قدم برداشتند، شاید اگر با اینها برابر قانون و رأفت جمهوری اسلامی و سیاست های کلی قوه قضائیه و سیاست های مقام معظم رهبری طوری برخورد شود که متنبه شده و قدر خودشان، انقلاب و نظام را بدانند، این رفتار باعث خواهد شد که قدر آسایش خانواده ها و مردم را بدانند و وضعیت بازار، اشتغال و توسعه ای که به سرعت در کشور رخ می دهد البته با وجود مشکلات خاصی که داریم را ببینند و قدر بدانند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی افزود: اما کسانی که از روی عمد لیدر هستند و مردم و جوانان ما را به تله می اندازند و آنها را هدایت می کنند و در معرض خطر قرار می دهند و باعث می شوند که از این طریق جامعه نیز در معرض خطر قرار گیرد، قطعا با آنها باید به گونه ای برخورد کرد که مجازات شده و متنبه شوند و دیگر تکرار نکنند.

ذاکر در مورد تاثیر این رفتارها بر فضای وحدت جامعه تصریح کرد: ما اجازه نمی دهیم دشمن به کیان ملت، اسلام و انقلاب جسارت کند. ملت مال ما است و ما مردم را از همه بیشتر دوست داریم و همیشه نیز سعی کرده ایم نوکری خودمان را به مردم اثبات کنیم.

وی در ادامه گفت: امروز نشان دادند افرادی که تا دیروز شاید می خواستند تحریک کنند تا ورزشکاران سرود ملی جمهوری اسلامی را نخوانند و در فوتبال موفق نشوند تا در مسابقات جهانی نمره ای نیاورند، با ایجاد پیروزی و زحمتی که ورزشکاران کشیدند شور و شعف و نشاط برای کشور و جامعه ایجاد کردند که این نوع وحدت باید سرمشق ما در همه موارد باشد تا در کنار هم و با وحدت بتوانیم برنامه هایمان را پیگیری کنیم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: قوه قضائیه نیز همین مسیر را می خواهد طی کند تا به وحدت و جوانان ما آسیب نرسد و همه با هم و با سلامتی پیش برویم، بنابراین رعایت رأفت تاثیر بسیاری در خود قوه قضائیه دارد و همچنین افرادی که در این مورد دچار غفلت شدند مانند ورزشکاران جبران خواهند کرد و شاهد بودیم که کسانی که لیدر و قهرمان مردم و سرمشق و الگوی جوانان هستند در این مسابقات جبران کردند و راه قهرمانان بسیجی و شهدای ما را طی کردند.

ذاکر در پایان گفت: ان شاءالله ورزشکاران ما همیشه پاینده و خوشحال باشند و برای جامعه مدال بیاورند و هیچ زمانی هم لغزشی در امورات سیاسی و ورزشی نداشته باشند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین