کد خبر: ۸۱۱۵۷۷
تاریخ انتشار : ۱۱ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۷
حجت‌الاسلام مروجی طبسی تاکید کرد: ۶۰ سال قبل در عراق و نجف اشرف مشاهده کرده‌ام که به دستور صدام انجام می‌شد و تبلیغات سوء و هجمه علیه روحانیت از آن زمان وجود داشت.
آفتاب‌‌نیوز :

حجت‌الاسلام نجم‌الدین مروجی طبسی استاد حوزه علمیه قم، در جلسه طلاب و فضلای اردکانی مقیم قم که در دفتر این استاد حوزه برگزار شد، با بیان اینکه «عمامه‌پرانی کار جدیدی نیست»، گفت: بنده ۶۰ سال قبل در عراق و نجف اشرف مشاهده کرده‌ام که به دستور صدام انجام می‌شد و تبلیغات سوء و هجمه علیه روحانیت از آن زمان وجود داشت.

به گزارش حوزه نیوز، وی اظهار داشت: تبلیغات صدام و حزب بعث علیه آیت‌الله العظمی حکیم و فرزند ایشان (سید مهدی) به اندازه‌ای بود که ایشان را جاسوس عنوان می‌کردند و متأسفانه مردم هم باور کردند و به جان طلبه‌ها افتادند و طلاب را می‌زدند.

این استاد حوزه افزود: تشیع بسیار قوی است و نباید حرکاتی که امروز در کشور می‌بینیم، ته دل ما را خالی کند؛ خودم در شارع الرسول نجف دیدم که بر سر سیدی با گرز زدند و خون جاری بود و کسی نبود که او را مداوا کند و آن زمان، بسیار بر طلبه‌ها سخت می‌گرفتند و هجمه می‌کردند.

او با بیان اینکه «دشمن از مرجعیت و روحانیت سیلی خورده است و می‌خواهند این سیلی را جبران کنند»، گفت: دشمنان، روحانیت را مانع اهداف و برنامه‌های خود می‌بینند و شروع به جوسازی و تبلیغات می‌کنند.

وی ادامه داد: دشمنان حتی در انقلاب اسلامی هم باور نمی‌کردند که روحانیت بتواند این کشور را به پیش ببرد و باورشان این بود که حکومت را تحویل می‌دهند؛ اما هرچه که گذشت، مشاهده کردند که کشور هر روز قوی‌تر و پیشرفته‌تر از دیروز در حال طی مسیر است.

طبسی تاکید کرد: باید قدردان نعمت مرجعیت بود و مراقب باشیم ته دل ما خالی نشود؛ چراکه شیعه مقتدر است و دعا کنیم خدا سایه رهبر معظم انقلاب را از سر ما کم نکند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین