کد خبر: ۸۱۲۳۲۸
تاریخ انتشار : ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۲
نسبت تبدیل دام زنده به لاشه یا شقه ۴۵ درصد است بنابراین حداکثر قیمت گوشت قرمز در بازار نباید بیشتر از ۲۰۰ هزار تومان در هرکیلوگرم باشد.
آفتاب‌‌نیوز :

مدیر عامل اتحادیه دام سبک گفت: با توجه به نرخ دام زنده حداکثر قیمت گوشت شقه گوسفندی بره نر ۲۰۰ هزار تومان، میش ۱۲۰ هزار تومان و بز ۱۰۰ هزار تومان است اما در بازار و حتی در میادین میوه و تره بار شهرداری تهران نیز گران فروشی می‌شود.

افشین صدر دادرس مدیر عامل اتحادیه دام سبک اظهار داشت: قیمت گوشت قرمز در بازار ربطی به تولید ندارد و عوامل خارجی قیمت گوشت را در بازار تعیین می کنند.

وی افزود: میانگین قیمت دام زنده نر در کشور 85 هزار تومان است هر چند این محصول در رنج قیمت 80 تا 100 هزار تومان به فروش می‌رسد به طوری که در استان خوزستان که صادرات دارد 100 هزار تومان و در استان مرکزی 80 هزار تومان است.

مدیر عامل اتحادیه دام سبک ادامه داد: نسبت تبدیل دام زنده به لاشه یا شقه 45 درصد است بنابراین حداکثر قیمت گوشت قرمز در بازار نباید بیشتر از 200 هزار تومان در هرکیلوگرم باشد.

وی تصریح کرد: فعالان بازار گوشت هر کیلوگرم میش زنده را 50 هزار تومان و بز را 40 هزار تومان تومان می خرند که در نتیجه گوشت شقه این دام ها نباید بیش از 100 هزار تومان به فروش برسد اما چنین قیمت هایی در بازار یافت نمی‌شود زیرا آنها را به اسم گوشت گوسفندی نر بره به فروش می‌رسانند.

مدیر عامل اتحادیه دام سبک گفت: قیمت دام زنده کمی افزایش داشته اما جهش قیمت گوشت قرمز در بازار ربطی به تولید کننده ندارد و این عوامل بازار هستند که قیمت ها را تعیین می کنند که نزدیک شدن به بازار شب یلدا و شب عید نیز در این زمینه تاثیرگذار است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین