کد خبر: ۸۱۸۱۳۲
تعداد نظرات: ۵ نظر
تاریخ انتشار : ۱۹ دی ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۸
جعفری راد در جریان اعتراضات اخیر بازداشت شده بود
حسین فاضلی هریکندی رئیس کل دادگستری استان البرز در رابطه با فوت محسن جعفری راد اظهار کرد: محسن جعفری بالنگاه معروف به جعفری راد ساکن مهرشهر کرج در تاریخ چهارم آبان در کرج با توجه به حضور در اغتشاشات دستگیر شد. برای وی پرونده‌ای در یکی از شعب بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب کرج تشکیل و پس از تفهیم اتهام جرایم علیه امنیت با قرار بازداشت موقت به زندان معرفی و در تاریخ ۱۴ آبان با تبدیل قرار بازداشت موقت به قرار تامین کفالت با معرفی کفیل آزاد شد.
آفتاب‌‌نیوز :

در روز‌های اخیر خبری در برخی کانال‌ها و رسانه‌ها منتشر شده بود مبنی بر اینکه محسن جعفری راد، نویسنده و مستندساز ۳۷ ساله، در جریان اعتراضات کرج بازداشت شد و بعد از آزادی با خوردن قرص برنج خودکشی کرد. پیش از این نیز موارد مشابه‌ای در شبکه‌های اجتماعی گزارش شده بود.

حالا، رئیس کل دادگستری استان البرز نیز تائید کرد که "فوت محسن جعفری راد به علت مصرف قرص برنج بوده است."

خبرگزاری میزان، وابسته به قوه قضائیه نوشت: حسین فاضلی هریکندی رئیس کل دادگستری استان البرز در رابطه با فوت محسن جعفری راد اظهار کرد: محسن جعفری بالنگاه معروف به جعفری راد ساکن مهرشهر کرج در تاریخ چهارم آبان در کرج با توجه به حضور در اغتشاشات دستگیر شد. برای وی پرونده‌ای در یکی از شعب بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب کرج تشکیل و پس از تفهیم اتهام جرایم علیه امنیت با قرار بازداشت موقت به زندان معرفی و در تاریخ ۱۴ آبان با تبدیل قرار بازداشت موقت به قرار تامین کفالت با معرفی کفیل آزاد شد. پس از تکمیل تحقیقات، در تاریخ ۱۹ آبان برای ایشان به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام از طریق حضور در تجمعات غیرقانونی و فیلمبرداری از آن و دعوت به تجمع غیرقانونی قرار جلب به دادرسی و کیفرخواست صادر شد و با ارسال پرونده به دادگاه، برای ۱۳ اسفند نیز در شعبه اول دادگاه انقلاب کرج وقت رسیدگی تعیین شد.

خودکشی جعفری‌راد بعد از آزادی از زندان/ دادگستری البرز: مسموم و متاسفانه فوت شده

رئیس کل دادگستری استان البرز بیان کرد: ایشان طبق اظهارات خودش مستندساز بوده و با حضور در اغتشاشات میخواسته از بعضی صحنه‌ها فیلمبرداری کند.

فاضلی هریکندی ادامه داد: حسب تحقیقات انجام شده از خانواده، محسن جعفری راد بعد از فوت پدر و مادرش دچار افسردگی بوده و داروی اعصاب مصرف می‌کرد و به جهت مسمومیت (خوردن قرص برنج) از سوی خانواده به یکی از بیمارستان‌های کرج انتقال داده شد و متاسفانه فوت شده است. جعفری راد ۱۴ آبان یعنی بیش از دوماه قبل از بازداشتگاه آزاد شده و فوت وی به جهت مسمومیت بوده است. پرونده‌ای در خصوص فوت وی تشکیل و دستورات مقتضی جهت بررسی موضوع صادر شده و با دستور مقام قضایی جسد جهت تعیین علت فوت به پزشکی قانونی ارسال و پس از انجام معاینات لازم و اخذ نمونه جهت سم شناسی، با توجه به تقاضای خانواده جهت خاکسپاری تحویل شده است.

فاضلی هریکندی گفت: همسر متوفی نیز در رابطه با فوت محسن جعفری راد اعلام کرده است که صبح روز گذشته با هم صبحانه خوردیم و من سر کار رفتم. یک ساعت بعد تماس گرفت و گفت من قرص برنج خوردم بیا. من هم آمدم و او را به بیمارستان بردم که متاسفانه فوت شد. موضوعات رسانه‌ای را تکذیب می‌کنم و عنوان می‌کنم بعضی از دوستانش مطالب کذبی در این رابطه منتشر کرده‌اند که صحت ندارد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
انتشار یافته: ۵
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۱۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۹
3
118
آهای آهای یکی بیاد یه....شعر تازه تر بگه..!!خجالت بکشید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۵۱ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۹
2
115
یعنی ساختن مستند از تظاهرات و فیلم برداری از اعتراض های مردم در این کشور جرم و فساد تلقی میشود !
اگر فیلمبردار کشته شدن سیاهپوستان آمریکا در ایران بودند به جای جایزه بهترین خبرنگاری چه بلاهایی که سرشان نمی آمد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۵۶ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۹
2
90
خدا بيامرزدش
ایرانی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۳۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۹
2
125
چرا ...بعد زندان میمیرن !!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۳۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۹
3
116
اکثریت بازداشتیها پس از آزادی افسرده میشوند و خودکشی می‌کنند. هه هه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین