کد خبر: ۸۱۸۲۸۶
تاریخ انتشار : ۲۰ دی ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۸
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام:
مصباحی مقدم در مورد گفته‌های رئیسی درباره ترمیم کابینه و سخنان نمایندگان مجلس در مورد استیضاح‌ها با اشاره به اینکه نگاه استراتریکی در دولت نمی‌بینند، اظهار داشت: آقای رئیسی قبل از انتخابات برنامه اقتصادی مدونی نداشتند و از برنامه هفت هزار صفحه‌ای ایشان هم بنده چیزی ندیدم؛ حتی از ایشان حضوری هم مطالبه کرده‌ام، اما ایشان چیزی به من ارائه نکرد، ضمن اینکه شخصا پیشنهاد‌هایی را به رئیس جمهور داده‌ام.
آفتاب‌‌نیوز :

حجت‌الاسلام و المسلمین غلامرضا مصباحی مقدم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: هرچند سفر‌ها با توجه به قیمت ارز کاهش یافته، ولی انتظارات مردم با مقایسه اوضاع اقتصادی از طریق فضای مجازی صورت می‌گیرد.

وی در ادامه گفت: از سویی ما با خلق ثروت مواجه نیستیم و از سوی دیگری با رشدانتظارات مواجه هستیم که این دو یک ناترازی را به وجود می‌آورد، در واقع هزینه‌های خانوار بیش از حقوق و هزینه‌های دولت بیش از دریافتی‌ها و درآمد دولت می‌شود، از این رو این هزینه‌ها چه برای خانوار و چه برای دولت استقراض را نیز افزایش می‌دهد.

وی در گفتگو با خبرانلاین در مورد گفته‌های رئیسی درباره ترمیم کابینه و سخنان نمایندگان مجلس در مورد استیضاح‌ها با اشاره به اینکه نگاه استراتریکی در دولت نمی‌بینند، اظهار داشت: آقای رئیسی قبل از انتخابات برنامه اقتصادی مدونی نداشتند و از برنامه هفت هزار صفحه‌ای ایشان هم بنده چیزی ندیدم؛ حتی از ایشان حضوری هم مطالبه کرده‌ام، اما ایشان چیزی به من ارائه نکرد، ضمن اینکه شخصا پیشنهاد‌هایی را به رئیس جمهور داده‌ام.

مصباحی مقدم در پاسخ به این سوال که مشکل دولت الان فقدان استراتژی یا فقدان افراد توانمند است، گفت: این موضوع تلفیقی از این دو است، هم نداشتن استراتژی و هم عدم کفایت بعضی از مسئولان.

وی ادامه داد: به نوعی متعارض عمل کردن در اقدامات نیز مسبب وضع موجود است؛ یعنی دولت وقتی بودجه را به مجلس می‌دهد اعلام می‌کند که این بودجه فاقد کسری است و از طرفی زیر بار تعهداتی می‌رود که مجلس بعد از همین بودجه برایش بار می‌کند و تسلیم می‌شود و به همه آن‌ها عمل می‌کند. در مجموع اینکه اگر دولت نگاه بلند مدت نداشته باشد دچار روزمرگی می‌شود و الان دولت دچار روزمرگی شده و این روزمرگی برای ما کلاف سر در گم به وجود می‌آورد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین