کد خبر: ۸۲۰۸۷۸
تاریخ انتشار : ۰۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۳:۳۳
دولت به جای این کارها، قانون هوای پاک را اجرا کند
یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، تغییر استاندارد‌های شاخص آلودگی هوا برای جلوگیری از تعطیلی مدارس را پاک کردن صورت مساله دانست و گفت که دولت به جای این کارها، قانون هوای پاک را اجرا کند.
آفتاب‌‌نیوز :

محمدعلی محسنی بندپی در واکنش به پیشنهاد وزرای آموزش و پرورش و کشور برای تغییر شاخص آلودگی هوا با هدف تعطیل نشدن مدارس گفت: از اظهارنظر‌های وزرای آموزش و پرورش و کشور برای تغییر در استاندار‌های شاخص آلودگی هوا و همچنین تعلیق این شاخص‌ها به عنوان ملاکی برای تعطیلی مدارس متاسفم.

وی ادامه داد: این دو دیدگاه به معنای پاک کردن صورت مساله است به ویژه اینکه به وزیر کشور برای اجرایی شدن قانون هوای پاک هم ماموریت داده شده است؛ انتظار می‌رود وزیر کشور به سمت اجرای قانون هوای پاک رود تا اینکه در راستای تغییر در استاندارد‌های شاخص آلودگی هوا حرکت کند.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در ادامه با بیان اینکه کودکان جز گروه‌های آسیب پذیر هستند، گفت: در تمام دنیا کودکان جز گروه‌های حساس هستند و به آن‌ها توجه ویژه می‌شود پس دولت به دنبال هماهنگی بیشتر برای حل مشکل آلودگی هوا باشد.

وی با اشاره به مخالفت وزارت بهداشت با تغییر استاندارد‌های آلودگی هوا جهت تعطیل نشدن مدارس گفت: دولت به جای اینکه بخواهد استاندارد‌های شاخص آلودگی هوا برای جلوگیری از تعطیلی مدارس را افزایش دهد، برای اجرای قانون هوای پاک تلاش کند.

محسنی بندپی با طرح این پرسش که نتیجه افزایش شاخص آلودگی هوا چیست؟ گفت: مگر با افزایش استاندارد‌های شاخص آلودگی هوا می‌توان آلودگی هوا را کنترل کرد؟ طبق آمار‌ها میزان این شاخص در اراک به ۵۰۰ رسیده است؛ آیا آقایان می‌خواهند شاخص را از ۱۵۰ به ۵۰۰ برسانند و آن را ملاک تعطیلی مدارس قرار دهند؟ قرار است این شاخص تا چه اندازه‌ای تغییر کند؟

وی در پایان بیان کرد: خیلی از افراد جامعه اعم از سالمندان و کودکان و بیماران جز گروه‌های آسیب پذیر قرار دارند لذا تا وقتی فکری برای رفع مشکل آلودگی هوا نشود مشکلی حل نخواهد شد و آن‌ها محکوم به ماندن در خانه می‌شوند. اتفاقی که نتیجه آن کاهش بهره وری و فعالیت‌های اجتماعی و به دنبال آن آثار سویی است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین