کد خبر: ۸۲۲۳۶۸
تاریخ انتشار : ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۲
بارش سنگین برف در روستای فرسش شهرستان الیگودرز منجر به قطعی آب، برق و مخابرات منطقه شده است و مردم این روستا هیچ راه ارتباطی با شهرستان ندارند.
آفتاب‌‌نیوز :

در دامنه کوهستانی شرق استان لرستان قرار دارد و با آب‌وهوایی سرد در زمستان، مطلوب و معتدل در بهار و تابستان از جمله شهر‌های مرتفع و سردسیر ایران است؛ از شمال به شهرستان خمین، محلات و اراک و از جنوب به دزفول، کوهرنگ و فریدون‌شهر و از شرق با داران، گلپایگان و خوانسار همسایه است و از غرب به دورود، ازنا، شازند، بروجرد و خرم‌آباد راه دارد.

زمستان‌های شهرستان الیگودرز به واسطه آب و هوای معتدل با بارش‌های سنگین برف همراه است و دارای گردنه‌های سخت گذر و برف گیری است که از عمده‌ترین آن‌ها گردنه فرسش می‌باشد که به واسطه برف گیر بودن این منطقه پیست اسکی بین المللی تمندر نیز که ظرفیت گردشگری و ورزشی بی نظیر این شهرستان نیز محسوب می‌شود در کوه تمندر ایجاد شده که روستای گردشگری فرسش هم در دامنه آن قرار دارد.

روستای فرسش در بخش بربرود شرقی با ۲۲۶ خانوار و جمعیت ۸۲۳ نفر در ۴۵ کیلومتری مرکز شهرستان الیگودرز واقع شده است.

بنابر پیش بینی‌های سازمان هواشناسی استان که پیش بینی بارش بیش از ۵۰ سانتی متری برف در روز‌های سه شنبه و چهارشنبه را برای گردنه‌های برف گیر استان لرستان را داشت، گردنه فرسش شهرستان الیگودرز نیز با بارش حدود یک متری برف مواجه گردید که این امر باعث قطع راه ارتباطی مردم روستای فرسش با مرکز بخش شد که منجر به گلایه مردم این روستا شد.

جابر اسدی فعال اجتماعی و ساکن روستای فرسش الیگودرز در این باره به تسنیم گفت: بارش برف سنگین و کم سابقه منجر به شکسته شدن اکثر شاخه‌های درختان روستا و قطع برق اهالی شده است.

وی با بیان اینکه ارتفاع برف در روستای فرسش به بیش از یک متر می‌رسد، افزود: راه ارتباطی روستا به بیرون قطع شده و آب، برق و مخابرات روستا نیز قطع شده است.

اسدی بیان کرد: مردم جهت تامین آب مورد نیاز خود مجبور به چندین متر پیاده روی و برداشت آب از چشمه باغ شاه به وسیله دبه‌های سنگین هستند. متاسفانه تا این لحظه مسئولان هیچگونه توجهی در این شرایط نامساعد در رفع مشکلات منطقه نکرده اند.

ایمان خسروی فرماندار الیگودرز به تسنیم اظهار داشت: روستای فرسش در دامنه کوه تمندر واقع شده که یکی از کوه‌های برف گیر الیگودرز محسوب می‌شود و پیست اسکی تمندر نیز در بالادست این روستا واقع شده است.

وی با اشاره به بارش برف از روز گذشته در شهرستان، افزود: بارش برف منجر به مسدود شدن راه ارتباطی بیش از ۴۳۰ روستا شد که از صبح امروز تاکنون با تلاش نیرو‌های راهداری راه ارتباطی اکثر آن‌ها باز شده است.

وی با اشاره به مسدود بودن راه ارتباطی ۷۰ روستا، عنوان کرد: نیرو‌های راهداری در خال بازگشایی مابقی این روستا‌ها هستند که پیش بینی می‌شود تا ۲ ساعت آینده راه ارتباطی روستای فرسش نیز بازگشایی خواهد شد.

خسروی با اشاره به قطع شدن راه ارتباطی، آب برق و مخابرات روستای فرسش بر اثر بارش برف، گفت: اکنون با پیگیری‌های صورت گرفته بیش از چند ساعت است که برق، آب و مخابرات روستا مجددا وصل شده است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین