کد خبر: ۸۲۲۵۴۶
تاریخ انتشار : ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۶

گرایی به طلا رسید/ دست علیزاده از طلا کوتاه ماند/کاویانی‌نژاد صاحب برنز شد

رقابت‌های بین المللی کشتی فرنگی رنکینگ کرواسی در حالی برگزار می‌شود که محمدعلی گرایی توانست نخستین طلای ایران را به گردن بیندازد.
گرایی به طلا رسید/ دست علیزاده از طلا کوتاه ماند/کاویانی‌نژاد صاحب برنز شد
آفتاب‌‌نیوز :

مسابقات رده بندی و فینال دو وزن نخست رقابت‌های بین المللی کشتی فرنگی رنکینگ اتحادیه جهانی جام اوپن زاگرب امشب در شهر زاگرب کرواسی در حال برگزاری است.

در وزن ۷۷ کیلوگرم محمدعلی گرایی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۶ بر ۵ خوآن آک از نروژ را مغلوب کرد. وی در دور بعد مقابل آیک مناتساکانیان دارنده مدال برنز جهان از بلغارستان با نتیجه ۷ بر صفر (سه اخطاره) به پیروزی رسید و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.

گرایی در این مرحله مقابل پر کور از نروژ با نتیجه ۱۱ بر صفر به برتری دست یافت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۳ بر ۱ جانی بور از فرانسه را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت.

گرایی در این دیدار با نتیجه ۲ بر ۲ از سد الکساندرین گوتو دارنده مدال نقره زیر ۲۳ سال جهان از مولداوی گذشت و به مدال طلا دست یافت.

کاویانی نژاد صاحب گردن آویز برنز شد

همچنین در وزن ۷۷ کیلوگرم امین کاویانی نژاد در دور نخست سانان سلیمان اف دارنده مدال نقره جهان از آذربایجان را شکست داد.

وی در دور بعد اولیور کروگر از دانمارک را با نتیجه ۹ بر صفر شکست داد و در دور بعد با نتیجه ۲ بر ۱ و ضربه فنی ریکاردو آبرسیا از ایتالیا را مغلوب کرد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.

کاویانی نژاد در این مرحله با نتیجه ۴ بر ۱ مغلوب الکساندرین گوتو دارنده مدال نقره زیر ۲۳ سال جهان از مولداوی شد و با توجه به حضور این حریف در دیدار فینال به گروه بازنده‌ها رفت.

وی در این گروه با نتیجه ۱ بر ۱ از سد میکو پیتر از فنلاند گذشت و راهی دیدار رده بندی شد.

وی در این دیدار با نتیجه ۳ بر صفر آنتونیو کامنیاسویچ از کشور کرواسی را مغلوب کرد و صاحب مدال برنز شد.

دست علیزاده از مدال طلا کوتاه ماند

نفر پنجم جهان در مسابقات ۲۰۲۲ بلگراد با قبول شکست مقابل حریف مجارستانی، به مدال نقره وزن ۸۷ کیلوگرم تورنمنت زاگرب بسنده کرد.

بعد از کسب مدال طلای محمدعلی گرایی و برنز امین کاویانی‌نژاد در ۷۷ کیلوگرم، ناصر علیزاده نیز در فینال ۸۷ کیلوگرم به مصاف استفان تاکاس از مجارستان رفت.

او که در مرحله مقدماتی با شکست مایمایتی کایسایر چینی، سیمون سیمونوویچ لهستانی، ایوان هوکلک کروات و جالگاسبای بردیموراتوف ازبک فینالسیت شده بود، در مصاف با تاکاس نتوانست نمایش خوب و مطمئنی داشته باشد و در وقت اول دو-صفر از حریف عقب افتاد. تاکاس که عملکرد بهتری داشت، در وقت دوم هم صاحب دو امتیاز دیگر شد درحالیکه علیزاده تنها یک امتیاز از اخطار کم‌کاری به حریفش به دست آورد.

این کشتی ۴-یک به سود تاکاس تمام شد تا علیزاده به مدال نقره بسنده کند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین