کد خبر: ۸۲۳۰۴۵
تاریخ انتشار : ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۵

ماتا: محرومیت ساپینتو اتحاد ما را بیشتر کرد

مربی استقلال درباره بازی فردای تیمش می‌گوید اگرچه تیم نفت مسجدسلیمان جایگاه خوبی در جدول ندارد، اما مطمئن هستیم که بازی سختی در پیش خواهد بود.
ماتا: محرومیت ساپینتو اتحاد ما را بیشتر کرد
آفتاب‌‌نیوز :

روی ماتا مربی استقلال در نشست خبری قبل بازی تیمش مقابل نفت مسجد سلیمان در هفته نوزدهم رقابت‌های لیگ برتر اظهار کرد: من، سرمربی و کادر فنی استقلال، به مردم ترکیه تسلیت می‌گوییم. همچنین به مردم آذربایجان تسلیت می‌گوییم و امیدواریم که مشکلات سریعا برطرف شوند و شرایط به حالت مطلوب برگردد.

او درباره بازی فردای تیمش برابر نفت مسجدسلیمان نیز گفت: یک بازی سخت در پیش داریم. اگرچه تیم نفت جایگاه خوبی ندارد اما مطمئن هستیم که بازی سختی در پیش خواهد بود. از وقتی که مربی این تیم عوض شده است، این تیم گلی دریافت نکرده است. این هم برای نفت یک امتیازی در مقابل ما خواهد بود. برای اینکه سه امتیاز بازی برای ما باشد، باید مسیری را که طی می‌کنیم، ادامه دهیم و باید در نبردهای هوایی پیروز باشیم و جنگنده باشیم. باید کیفیت خود را با توپ نشان دهیم. ما لحظات خوبی را سپری می‌کنیم اما نباید "شل" باشیم. هر بازی سخت خواهد بود. بازی پیش رو هم یکی از همین بازی‌هاست.

او درباره وضعیت آمانوف گفت:‌ تا الان هیچ اطلاعی ندارم. او در ۳ روز اخیر در تمرین حاضر نشده است.

او درباره تقابل خط حمله‌های دو تیم و فاصله امتیازی استقلال با تیم‌های بالای جدول گفت: بازی سختی در پیش داریم اما شرایط تیم ما خیلی خوب است. اگر ما سطح خود را نگه داریم، امیدوارم بتوانیم پیروز میدان باشیم. ما دو هفته پیش ۸ امتیاز با صدر جدول فاصله داشتیم و همه انتقاد کردند اما الان وضعیت فرق کرده است. این فوتبال است و ما باید کار خود را انجام دهیم و امیدوارم که خوشحال شویم.

ماتا درباره غیبت ساپینتو در این بازی گفت: سرمربی ما برای ما اهمیت دارد. همه این را می‌دانند که نیمکت تیم حریف در خیلی از بازی‌ها وقتی عقب می‌افتد، حرکاتی انجام می‌دهد که باعث برهم زدن‌ آرامش تیم می‌شود و تیم را تحریک می‌کند. چرا باید مربی تیم حریف از نیمکت خودش، به سمت نیمکت ما بیاید؟ چرا فدراسیون روی این موضوع واکنش نشان نمی‌دهد؟ باید یک قانون وجود داشته باشد وگرنه وضعیت مثل جنگل می‌شود. هر کسی که به نیمکت حریف بیاید، باید کارت قرمز بگیرد. ما تا حالا به سمت نیمکت حریف رفته‌ایم؟ نمی‌توانند با ما چنین رفتاری داشته باشند. آن‌ها مربی ما را تحریک کردند. پس از اینکه ما ۳ بر یک مقابل مس کرمان جلو افتادیم، آن‌ها مربی ما را هل دادند. باید فوتبال بازی کرد و جلوی این مسائل را گرفت. شاید اینطور، این مشکلات حل شود. ما در نتیجه برابر مس کرمان جلو بودیم پس چرا حریف را تحریک کنیم؟ این برای فوتبال ایران خوب نیست. ما می‌خواهیم کیفیت بازی را بالا ببریم. هر چقدر کیفیت بالاتر باشد، همه از بازی لذت می‌برند. از مربی‌های دیگر خواهش کنید که روی تیم خود تمرکز کنند.

مربی استقلال افزود: شما صحنه‌های بازی با مس کرمان را دیدید؟ دیدید که وقتی ساپینتو را هل دادند، او واکنشی نشان نداد؟ به خاطر این است که می‌خواهیم فدراسیون واکنش نشان دهد. به صورت مستمر دارند ما را تحریک می‌کنند. هر وقت که ساپینتو کنار تیم نبود، بازیکنان یک، ۱۰۰ درصد دیگر به خود اضافه کردند چون ما تیم هستیم و اتحادمان بیشتر می‌شود.

او درباره نقل و انتقالات تیمش گفت: همانطور که می‌دانید، وقتی پنجره باز بود، ما نمی‌توانستیم بازیکن بگیریم. الان بازار آزاد وجود دارد و برای جذب بازیکن آزاد باید دقت داشت. بازیکنی که می‌آوریم، باید سطح بالایی داشته باشد تا بتواند تفاوتی در تیم ایجاد کند. اگر بازیکنی بگیریم که در سطح بازیکنان ما باشد، خوب نیست چون ما از تیم خود راضی هستیم و اعتقاد زیادی به بازیکنان داریم. ما سختی کشیدیم اما هر روز رو به جلو بودیم و همه بازیکنان تیم پیشرفت داشتند. برخی از بازیکنان مصدوم به تیم برمی‌گردند. رقابتی که بین بازیکنان ایجاد شده خیلی خوب است و این به پیشرفت کمک می‌کند. اگر قرار است یک بازیکن بیاوریم، باید بازیکنی بیاوریم که خیلی خوب باشد. اگر نشد، بازیکنان خود را حفظ می‌کنیم. ما بازیکنان زیادی را با مدیریت نگاه کردیم. همه کار خود را انجام دادند اما نمی‌شود آن بازیکن مد نظر را گرفت. ما از بازیکنان خود راضی هستیم. ما به تمام امکان‌های موجود نگاه کردیم اما در این موقعیت اگر نتوانیم بازیکنی در سطح بالا بیاوریم، لازم نیست بازیکنی بیاوریم.

مربی استقلال تاکید کرد: من درباره تیم خودم صحبت می‌کنم. ما بازیکنان خوبی داریم؛ چه ایرانی چه خارجی. باور دارم که بازیکن خارجی‌ای باید اضافه کنیم که سطح بالایی داشته باشد. بازیکنان خوبی حضور دارند و باید کسی را جذب کنیم که سطح بالایی داشته باشد. در غیر این صورت، ما باید به بازیکنان اعتماد به نفس بدهیم.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین