کد خبر: ۸۲۳۴۶۳
تاریخ انتشار : ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۸
جانشین فرماندهی انتظامی استان زنجان با اعلام انجام تحقیقات درباره صدور غیرقانونی معافیت کفالت برای چند مشمول گفت: اگر به یقین برسیم که تخلفی صورت گرفته قطعاً با متخلفان برخورد می‌کنیم.
آفتاب‌‌نیوز :

قانون‌گذار طی شرایط خاصی اجازه داده است مشمولان کفالت بتوانند از طریق بیماری پدر و یا مادر که دارای شرایط خاص هستند و پزشک معتمد تشخیص داده باشد که مشمول باید از پدر و یا مادر خود نگهداری کند، کارت پایان دریافت کنند.

در این بین سازمان نظام وظیفه فراجا در هر نقطه‌ای از کشور، متقاضیان و مشمولان دریافت کفالت سربازی را به پزشکان معتمد خود هدایت می‌کند تا پزشک معتمد نظر کارشناسی خود را ارائه کند و در کمیسیون بررسی شود.

خبرگزاری تسنیم نوشته است که برخی مشمولان سودجو در استان زنجان از این قانون سوءاستفاده کرده و توانسته‌اند با انجام برخی اقدامات غیرقانونی اقدام به دریافت کارت معافیت سربازی کنند.

گفته می‌شود این افراد در حالی که شرایط دریافت کارت معافیت به دلیل کفالت والدین را نداشته‌اند با رشوه دادن به پزشک معتمد و برخی نفرات واسطه، براساس کفالت، برای خود کارت معافیت سربازی دریافت کرده‌اند.

مسئولان پلیس استان زنجان از چندی پیش با وصول گزارش‌ها درباره وقوع این تخلف، به حفاظت اطلاعات دستور دادند موضوع را با جدیت و فوریت پیگیری کنند. با جدی‌تر شدن ماجرا و افزایش گزارش‌ها در این زمینه، افرادی که روند اخذ کارت کفالتشان با ابهام روبه‌رو بود از سوی نظام وظیفه زنجان احضار شده‌اند تا مراحل و مدارک اخذ معافیت آن‌ها دوباره مورد بررسی قرار گیرد.

«ایرج خانی‌پور» جانشین فرمانده انتظامی استان زنجان در گفتگو با تسنیم با تأیید وصول این گزارش و آغاز تحقیقات در این زمینه گفت: فراجا با هرگونه تخلفی برخورد می‌کند و اگر به یقین برسد که تخلفی صورت گرفته قطعاً با متخلفان برخورد خواهد کرد.

وی با بیان اینکه دریافت‌کنندگان کارت سربازی از طریق کفالت، مجدداً به پزشک معتمد هدایت شده‌اند تا راستی‌آزمایی صورت بگیرد، گفت: متأسفانه شیطان در کمین است و ممکن است برخی افراد را فریب دهد. فراجا با تخلف با جدیت برخورد می‌کند و تعارفی هم با کسی ندارد.

جانشین فرمانده انتظامی استان زنجان با اشاره به اینکه پرونده در دست بررسی است، گفت: علاوه بر پزشک متخلف، کسانی هم که رشوه داده اند، متخلف و مجرم هستند و باید به سزای اعمالشان برسد و اگر ثابت شود، قطعاً کارت پایان خدمتشان ابطال خواهد شد.

خانی‌پور همچنین درباره تعداد دقیق افرادی که از این طریق اقدام به اخذ کارت معافیت کرده‌اند اظهار بی‌اطلاعی کرد و گفت: تعداد دقیق این افراد پس از اتمام تحقیقات و ارائه گزارش از سوی تیم بررسی‌کننده مشخص می‌شود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین