کد خبر: ۸۲۴۴۸۳
تاریخ انتشار : ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۲
جلسه‌ای چند نفره که با کمال جسارت دعوی رهبری بر ایران را دارند

انتقاد شدید عبدالکریم سروش از نشست رضا پهلوی و یاران در دانشگاه جرج‌تاون

عبدالکریم سروش با بیان اینکه بیشتر این افراد حتی هرگز در میان مردم ایران هم نزیسته‌اند گفت: این‌ها با درد‌ها و ارزش‌های مردم ایران آشنایی ندارند بعد با کمال بی‌خیالی و بلکه با کمال جسارت دعوی رهبری این قوم را هم دارند و گمان می‌کنند که کافی است زمام امر به دست آن‌ها سپرده شود تا کشور گلستان شود!
انتقاد شدید عبدالکریم سروش از نشست رضا پهلوی و یاران در دانشگاه جرج‌تاون
آفتاب‌‌نیوز :

عبدالکریم سروش که خود از مخالفان جمهوری اسلامی است، در صحبت‌هایی با اشاره به کنفرانس دانشگاه جرج‌تاون در واشنگتن که با حضور افرادی مانند رضا پهلوی، حامد اسماعیلیون، مسیح علی‌نژاد و نازنین بنیادی و... برگزار شد، می‌گوید: جلسه‌ای بود و چند نفر شرکت کرده بودند که تقریباً بساط رهبری برای ایران پهن کردند و به‌گمان اینکه نامی در رسانه‌ها دارند، فکر کردند که در دل‌ها هم جایی دارند.

سروش اضافه کرد: یکی از آن‌ها که تا امتحان نداد و سر تا پا برهنه نشد او را به درون خانواده هنری نپذیرفتند، چندتایی از آن‌ها که هم اصلاً از عالم سیاست خبری ندارند.

عبدالکریم سروش با ابراز اینکه در میان آن‌ها حتی یک پرچم ایران هم به چشم نمی‌خورد اضافه کرد: نامی از اسلام و دیانت قاطبۀ مردم ایران در میان نبود بلکه اکثریت آن‌ها کمال ناآشنایی با این سنت عظیم و قویم ایرانی داشتند و یکی از آن‌ها هم که از تجزیه‌طلبان مشهور و به‌نام است.

سروش با تأکید بر اینکه این‌ها نمی‌توانند برای ملت ایران کاری کنند گفت: بنابراین این‌ها مگر برای دلخوشی خود و برای پر کردن برنامه‌هایی که می‌دانیم از کجا‌ها سرمایه و خط سیاسی آن می‌رسد کاری کنند، [و گر نه]برای ملت ایران کاری نمی‌توانند بکنند [چون]نه از ایران چندان شناسایی و آشنایی دارند و نه از دیانت و سنت و ارزش‌های مردم آن.

او با بیان اینکه بیشتر این افراد حتی هرگز در میان مردم ایران هم نزیسته‌اند گفت: این‌ها با درد‌ها و ارزش‌های مردم ایران آشنایی ندارند بعد با کمال بی‌خیالی و بلکه با کمال جسارت دعوی رهبری این قوم را هم دارند و گمان می‌کنند که کافی است زمام امر به دست آن‌ها سپرده شود تا کشور گلستان شود!

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین