کد خبر: ۸۳۰۹۴۴
تاریخ انتشار : ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۳

ایجاد مدارس آنلاین و غیرحضوری؟/ نوری: آموزش غیرحضوری برای ایرانیان خارج از کشور اجرا می‌شود

وزیر آموزش و پرورش ضمن رد بحث ایجاد مدارس آنلاین و غیرحضوری در داخل گفت: بحث آموزش غیرحضوری برای ایرانیان خارج از کشور مطرح شده و مربوط به داخل کشور نیست.
آفتاب‌‌نیوز :

یوسف نوری ضمن رد بحث ایجاد مدارس آنلاین و غیرحضوری و بررسی آن در سطح کارشناسی در این وزارتخانه، گفت: اصلا چنین موضوعی نداریم. بحث آموزش غیرحضوری برای ایرانیان خارج از کشور مطرح شده است و مربوط به داخل کشور نیست.

شورای عالی آموزش و پرورش اوایل اسفندماه ۱۴۰۱ ایجاد مدرسه مجازی را به تصویب رساند که بر اساس آن و به منظور فراهم کردن فرصت‌های مناسب برای تعلیم و تربیت، تسهیل فرایند آموزش و یادگیری، ارتقای کیفیت فرایند تعلیم و تربیت با تکیه بر استفاده هوشمندانه از فناوری‌های نوین و افزایش پوشش تحصیلی ایرانیان خارج از کشور که امکان دسترسی یا حضور در کلاس‌های درس را ندارند، خارجیان علاقه‌مند به تحصیل در نظام آموزشی جمهوری اسلامی ایران، اتباع خارجی داخل کشور، داوطلبان آزاد و دانش آموزان لازم التعلیم ایرانی بازمانده از تحصیل راه اندازی می‌شود.

با این وجود برخی رسانه‌ها این مصوبه را به منزله مجوز ایجاد مدارس آنلاین در کشور برداشت کردند در حالی که وزارت آموزش و پرورش بر تدریس و تحصیل حضوری تاکید دارد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین