کد خبر: ۸۳۱۱۵۰
تاریخ انتشار : ۰۲ فروردين ۱۴۰۲ - ۰۷:۱۱
مرکز فرماندهی نیروی هوایی آمریکا در اروپا اعلام کرد: به رغم ادعای وزارت دفاع روسیه مسکو روز دوشنبه هیچ بمب افکن آمریکایی را بر فراز دریای بالتیک رهگیری نکرده است.
آفتاب‌‌نیوز :

مرکز کنترل دفاع ملی وزارت دفاع روسیه روز دوشنبه از رهگیری دو بمب افکن راهبردی بی ۵۲ آمریکا که در حال پرواز به سمت روسیه بر فراز دریای بالتیک بودند خبر داد و گفت که روسیه در پاسخ یک فروند جنگنده سوخو ۳۵ را اعزام کرد که پس از خروج هواپیمای آمریکایی از منطقه، جنگنده روس بدون حادثه به پایگاه خود بازگشت.

نیروی هوایی آمریکا در اروپا روز سه‌شنبه به وقت محلی در بیانیه‌ای اعلام کرد: روز گذشته دو فروند بمب افکن بی ۵۲ به همراه متحدان و شرکای ناتو، یک ماموریت نیروی ویژه بمب‌افکن دوربرد را در حریم هوایی کشور استونی انجام دادند.

نیروی هوایی آمریکا ادامه داد: این هواپیما‌ها در تمام طول پرواز در حریم هوایی استونی قرار داشتند و در هیچ مرحله‌ای با هواپیما‌های روسی تماس نداشتند.

این مرکز نظامی آمریکایی اضافه کرد: این ماموریت بخشی از عملیات آموزشی برنامه ریزی شده بود و مطابق با استاندارد‌های پرواز بین المللی اجرا شد.

مرکز ملی کنترل دفاعی روسیه در اطلاعیه‌ای اعلام کرده بود: رادار‌های پدافند ارتش روسیه در منطقه نظامی غرب این کشور دو هدف هوایی را که به سمت مرز‌های فدراسیون روسیه در حرکت بودند، شناسایی کردند.

در این اطلاعیه آمده بود که بلافاصله یک فروند جنگنده سوخو ۳۵ نیروی هوایی روسیه با استقرار در آسمان منطقه هواپیما‌های متخاصم را از مرز‌های روسیه دور کرد و به پایگاه خود برگشت.

مرکز فرماندهی اروپایی آمریکا هفته گذشته اعلام کرد یک فروند جنگنده سوخو-۲۷ روسیه به یک پهپاد ام کیو ۹ ریپر آمریکای بر فراز دریای سیاه برخورد کرد که این امر موجب شد تا نیرو‌های آمریکایی این پهپاد را در آب‌های بین المللی پایین بیاورند.

دو جنگنده سوخوی ۲۷ روسیه، پهپاد آمریکا را در شرایطی که فرماندهی اروپای آمریکا آن را "ناامن و غیرحرفه ای" خواند، رهگیری کردند.

پاتریک ریدر سخنگوی پنتاگون گفته است که جنگنده‌های روسیه به مدت نیم ساعت در نزدیکی این پهپاد پرواز می‌کردند و سوخو ۲۷ که با این پهپاد برخورد کرده، آسیب دیده است.

در این بیانیه ادعا شده است که هواپیمای روسیه علاوه بر برخورد با پهپاد آمریکا، سوخت خود را روی آن ریخته و به شیوه‌ای بی پروا و غیرحرفه‌ای در مقابل آن پرواز کرده است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین