کد خبر: ۸۳۱۵۸۹
تاریخ انتشار : ۰۶ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۸:۰۴
درب باغ چشمه بلقیس چرام به روی گردشگران و مسافران نوروزی بسته و تعطیل شده است.
آفتاب‌‌نیوز :

مسافران و گردشگران از نقاط مختلف کشور برای بازدید و دیدن منطقه گردشگرپذیر باغ چشمه بلقیس چرام به این منطقه سفر می‌کنند، اما با درب بسته این منطقه مواجه می‌شوند.

«فرشید کرمی»، معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد در این زمینه به خبرنگار ایسنا گفت: همه مناطق گردشگری تحت پوشش این اداره کل باز و آماده استقبال از مسافران و گردشگران نوروزی است، اما مدیریت باغ چشمه بلقیس چرام برعهده شهرداری است.

وی افزود: موضوع بسته بودن درب این منطقه گردشگری را پیگیری خواهیم کرد و بهتر است که با توجه با ماه مبارک رمضان و رعایت شأن این ماه، تمهیدات لازم برای بازدید گردشگران و مسافران نوروزی از این باغ دیدنی فراهم شود.

تصاویر| ماجرای بستن درب باغ چشمه بلقیس چرام بر روی گردشگران چه بود؟

«عبدالرحیم اخلاقی بناری»، رئیس شورای شهر چرام در گفتگو با خبرنگار ایسنا در خصوص بستن درب باغ چشمه بلقیس این شهر گفت: این اقدام (بین درب باغ چشمه بلقیس چرام) طبق مصوبه شورای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان اجرا شده است. در ایام تعطیلات نوروز هرساله این منطقه گردشگری شاهد مسافران و گردشگران زیادی از سراسر کشور بوده که این تصمیم به جا نبوده است و می‌شد با تصمیمی بهتر مسافران و گردشگران را همچون مناطق تاریخی و گردشگری سایر استان‌ها، از دیدن این منطقه گردشگری زیبا، محروم نکنیم.

همچنین «رحمان توفیقیان»، فرماندار شهرستان چرام نیز در این رابطه گفت: پس از بررسی‌های لازم شاید در روز‌های آینده با اتخاذ تدابیر لازم، اقدام به بازگشایی درب این منطقه گردشگری بر روی گردشگران و مسافران نوروزی شود.

آذریتون، دادستان عمومی و انقلاب شهر چرام در این زمینه به خبرنگار ایسنا گفت: تعطیلی باغ چشمه بلقیس چرام، مصوبه ستاد امر به معروف شهرستان است.

تصاویر| ماجرای بستن درب باغ چشمه بلقیس چرام بر روی گردشگران چه بود؟

گفتنی است که مسئولان و متولیان امر که تصمیم به تعطیلی باغ چشمه بلقیس چرام گرفتند می‌توانستند با حفظ شأن و حرمت ماه مبارک رمضان و اتخاذ تمهیدات لازم و ایجاد فضایی سربسته برای افرادی که دارای عذرشرعی بودند، مسافران و گردشگران نوروزی که از سراسر کشور برای دیدن این باغ به شهرستان چرام سفر می‌کنند را از دیدن این باغ زیبای تفریحی محروم نکنند.

باغ چشمه بلقیس چرام را بیشتر از آن‌که به چشمه‌اش بشناسند به باغ متنوع و طبیعت دل انگیز اطرافش می‌شناسند. درختان سربلند و سرسبز، این باغ را به یکی از زیباترین مناطق گردشگری ایران و استان کهگیلویه و بویراحمد تبدیل کرده است.

تصاویر| ماجرای بستن درب باغ چشمه بلقیس چرام بر روی گردشگران چه بود؟

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین