کد خبر: ۸۳۱۶۷۰
تاریخ انتشار : ۰۷ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۶
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: بعضی از اقدامات بانک‌ها موتور محرک تورم در کشور است که باید این قبیل اقدامات آنها مدیریت شود.
آفتاب‌‌نیوز :

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به نامگذاری سال جدید به نام سال مهار تورم و رشد تولید از سوی رهبر معظم انقلاب گفت ما در سال گذشته با یک جهش در قیمت‌ها مواجه بودیم که علت آن کسری بودجه بود.

وی افزود: در سال جدید باید تلاش کنیم که از هرگونه اقدام که موجب افزایش نقدینگی و بالا رفتن پایه پولی در کشور می‌شود جلوگیری کنیم و این مسئله کار یک دستگاه و دو دستگاه نیست و همه ارگان‌ها و دستگاه‌های مختلف کشور برای مهار تورم باید پای کار باشند.

عضو هیئت رئیسه مجلس اظهار کرد: بعضی از اقدامات بانک‌ها موتور محرک تورم در کشور است که باید این قبیل اقدامات آنها مدیریت شود. سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی نیز باید اقدامات لازم را برای مهار و کنترل تورم در کشور داشته باشند. مهار تورم ارتباط مستقیمی با رشد تولید دارد و ما هر وقت بتوانیم تولیدمان را افزایش دهیم طبیعتاً عرضه و تقاضا در بازار مدیریت شده و جلوی افزایش قیمت‌ها گرفته می‌شود.

سلیمی تصریح کرد: برای تحقق رشد تولید در کشور باید موانع از سر راه واحدهای تولیدی و بنگاه‌های اقتصادی برداشته شود تا آن‌ها بتوانند با سهولت بیشتر به فعالیت خود ادامه دهند.

زهره الهیان نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به نامگذاری سال جدید به نام سال مهار تورم و رشد تولید از سوی رهبر معظم انقلاب گفت: لازمه تحقق شعار کاهش تورم و رشد تولید مردمی‌سازی اقتصاد است. همانطور که رهبر معظم انقلاب تأکید داشتند اقتصاد باید مردمی و از ظرفیت‌های مختلف جامعه برای رشد اقتصادی استفاده شود.

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: دولت باید حمایت‌های لازم را از گروه‌های مردمی در حوزه فعالیت‌های اقتصادی داشته باشد و زیرساخت‌ها را در این حوزه فراهم آورد.

وی خاطرنشان کرد: مجلس آمادگی دارد تا هرگونه همکاری را به منظور ریل‌گذاری و رفع نواقص و ابهامات قانونی برای مردمی‌سازی اقتصاد و رفع موانع تولید را با دولت داشته باشد. با رشد تولید ما شاهد رونق و رشد اقتصادی و رونق اشتغال در کشور و در نتیجه آن کاهش تورم خواهیم بود که این مسئله نیازمند بهره‌گیری موجود در کشور است.

رهبر انقلاب در سخنرانی‌شان در ابتدای سال جدید سال ۱۴۰۲ را به نام سال مهار تورم و رشد تولید نامگذاری کردند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین