کد خبر: ۸۳۲۴۵۹
تاریخ انتشار : ۱۲ فروردين ۱۴۰۲ - ۲۱:۴۱
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: جهاد مالی بانوان این است که از همسر خود چیزی نخواهند که تهیه آن در توان مرد نباشد و شرایط اقتصادی امروز جامعه را درک نمایند.
آفتاب‌‌نیوز :

حجت الاسلام و المسلمین محمد حاج ابوالقاسم دولابی، ۱۲ فروردین در حرم حضرت معصومه (س) عنوان کرد: مباحث امروز بر سه محور تقسیم بندی می‌شود که محور اول در آیه ۳۳ سوره توبه است که هدف از رسالت رسول خدا را ایجاد تمدن اسلامی جهانی دانسته است و رسول خدا آغاز این حرکت جهانی بوده و پایان این حرکت نیز به دستان با کفایت حضرت ولی‌عصر(عج) است و جمهوری اسلامی نیز در این میان برای تحقق ماموریت حضرت ولی عصر(عج) زمینه سازی می‌کند.

وی با بیان اینکه در ۱۲ فرودین ۱۳۵۸ اعلام شد که ملت غیور ایران با رای ۹۸ درصدی خود ساختار سیاسی و اجتماعی ایران را تغییر داده‌اند به همین خاطر امروز به عنوان روز جمهوری اسلامی نام گرفته است، گفت: محور دوم پیرامون خانواده و اهمیت روابط خویشاوندی در نظام اسلامی است که در آیه ۷۵ سوره مبارکه انفال به آن اشاره شده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: نظام خانواده و روابط خویشاوندی بسیار اهمیت دارد و در موضوع ارث و انفاق اولویت با نسبت های خونی است و خویشاوندان مومن علاوه بر اینکه ولایت ایمانی دارند ولایت نسبی هم دارند.

حاج ابوالقاسم یادآور شد: طبق آیات قرآن کریم اولویت در انفاق مربوط به خویشاوندان نسبی و سببی است سپس به دیگر مومنان نوبت می‌رسد و این انفاق برکاتی دارد که تشدید رابطه عاطفی میان خویشاوندان و کاهش فقر به صورت واقعی از جمله آثار این مسئله است چون اشخاص از وضعیت زندگی خویشاوندان اطلاع بهتری دارند.

وی با بیان اینکه محور سوم آیات جز دهم مسئله جهاد خانوادگی است که در آیه ۸۸ سوره توبه به این مسئله اشاره شده است، اضافه کرد: بانوی بزرگوار اسلام حضرت خدیجه (س) بزرگترین جهاد صدر اسلام را به نام خودشان ثبت نمودند و بزرگترین جهاد مالی در راه خدا توسط ایشان روی داد چرا که تمام اموال خود را در اختیار رسول خدا قرار دادند.

وی بیان کرد: این بانوی بزرگوار ۴۰۰ نفر کارگزار و نیرو داشتند و درخواست ازدواج بزرگان و اشراف زادگان مکه را رد و با رسول خدا ازدواج و تمام اموال خود را در راه اسلام هزینه نمودند. جهاد مالی بانوان این است که از همسر خود چیزی نخواهند که تهیه آن در توان مرد نباشد و شرایط اقتصادی امروز جامعه را درک نمایند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین