کد خبر: ۸۳۲۵۱۶
تاریخ انتشار : ۱۳ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۵
چندین رسانه ترکیه گزارش دادند که رئیس‌جمهوری این کشور تصمیم پارلمان ترکیه برای تصویب عضویت فنلاند در ناتو را تأیید کرده است.
آفتاب‌‌نیوز :

چندین رسانه ترکیه گزارش دادند که «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهوری این کشور تصمیم پارلمان ترکیه برای تصویب عضویت فنلاند در ناتو را تأیید کرده است.

به گزارش وای‌ال‌ای، پارلمان ترکیه اواخر روز پنجشنبه تصمیم گرفت عضویت فنلاند در ناتو را تصویب کند. امضای رئیس‌جمهوری ترکیه پایان‌دهنده روند طولانی‌مدت تصویب عضویت فنلاند در ناتو وسط آنکارا است که از تابستان گذشته در حال بررسی بود.

بر اساس قوانین ترکیه، اردوغان حداکثر ۱۵ روز فرصت داشت تا این تصویب‌نامه را امضا کند؛ وی تقریباً این مدت را برای امضای مصوبه پیوستن مقدونیه شمالی به ناتو در سال ۲۰۲۰ منتظر ماند.

ترکیه همچنان باید سند تایید عضویت فنلاند در ناتو را به واشنگتن، جایی که معاهده اصلی ناتو در سال ۱۹۴۷ در آن نگهداری می‌شود، تحویل دهد. زمانی که سند ترکیه در اختیار وزارت خارجه آمریکا قرار گرفت، فنلاند یکی از کشورهای عضو ناتو خواهد شد.

ترکیه هنوز اعلام نکرده است که قصد دارد درخواست عضویت سوئد در ناتو را که همزمان با درخواست فنلاند در ماه می گذشته ارائه شده بود، تصویب کند یا خیر. این تصمیم پیش از انتخابات ترکیه در اواسط ماه می اتخاذ نخواهد شد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین