کد خبر: ۸۳۲۶۹۴
تاریخ انتشار : ۱۴ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۹

امام جمعه همدان: قیمت بالای مسکن در همدان هیچ ربطی به ارز ندارد

نماینده، ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه مسأله مسکن در شهر همدان به معضل تبدیل شده است، تأکید کرد: باید مشکل و معضل مسکن برای شهروندان حل شود، قیمت بالای مسکن هیچ ربطی به ارز ندارد و مسئولان باید بیش از پیش این مسأله را پیگیری کنند.
امام جمعه همدان: قیمت بالای مسکن در همدان هیچ ربطی به ارز ندارد
آفتاب‌‌نیوز :

آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی‌موثقی دوشنبه ۱۴ فروردین‌ماه در نخستین جلسه شورای اداری شهرستان همدان، اظهار کرد: مسئولیت پذیری در نظام اسلامی یک کار دشوار است چراکه فرد باید در پیشگاه الهی پاسخگو باشد و در ترازوی الهی با ملاک هایی که اهل بیت(ع) بیان کردند، قرار خواهیم گرفت، نه آن چیزی که خودمان فکر می کنیم.

وی افزود: قبول مسئولیت یک امر دشوار است و بزرگان ما تا حد امکان از پذیرفتن مسئولیت خودداری می کردند، حتی مسئولیت مرجعیت دینی که امری اجرایی نیست، مسئولیت در نظام اسلامی طعمه نیست که فردی مسئول می شود از آن برای پیشبرد امور خود سوءاستفاده کند، تاریخ نشان داده است افرادی که از مسئولیت خود چه در نظام اسلامی و چه در نظام های غیراسلامی سوءاستفاده کردند، ماندگار نبوده و سزای آن را داده اند، به ویژه جمهوری اسلامی که با خون چند هزار نوجوان و جوان به دست آمده و تک تک این میزهایی که دست مسئولان است، امانت است.

شعبانی‌موثقی ادامه داد: نسبت به امانت دو وظیفه وجود دارد؛ اول اینکه آیا فرد توانایی نگهداری این امانت را دارد، دوم بعد از قبول امانت باید راهکارهای سالم نگهداشتن این امانت هم در پیش داشته باشد و اگر فردی خیانت در امانت کند همانطور که قرآن کریم اشاره کرده از رحمت خداوند از دنیا تا آخرت بی بهره خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: فرد در پذیرش و ادامه مسئولیت باید تخصص لازم را داشته باشد، خیلی از افراد بسیار پاک و منزه هستند اما صلاحیت قبول مسئولیت را ندارند، مدیر شدن کافی نیست، مدیر باید مشکلات جدی را حل و فصل کند همانطور که در حال حاضر کشور مشکلات اساسی اقتصادی دارد و جامعه نیازمند افراد و مدیرانی است که فکر اقتصادی داشته باشند.

امام جمعه همدان مطرح کرد: فرد باید به درجه ای رسیده باشد که اگر مسئولیتی به آن دادند و متوجه شد فردی از او با صلاحیت دارتر است، مدیریت و مسئولیت خود را به آن فرد واگذار کند و در این باره پیامبر(ص) می فرماید «مسئول در روز قیامت دست بسته است و اگر به وظایف خود به خوبی عمل کرده باشد، آزاد می شود».

وی با بیان اینکه اگر مسئول وظایف شرعی و قانونی خود را به خوبی انجام دهد، زیباترین نوع ریاضت است، افزود: یکی از زیباترین راه های رسیدن به خلوص و ریاضت شرعی قبول مسئولیت و انجام آن به بهترین شکل ممکن است.

نماینده ولی فقیه در استان همدان بیان کرد: باید اقتصاد اولویت اول مسئولان باشد و تصمیمات خوب و قابل اجرایی گرفته شود و یکپارچگی و وحدت در این مسیر باشد.

وی در رابطه با شعار سال و نگاه رهبری تأکید کرد: رهبر معظم انقلاب امسال مهار تورم را به صورت مشخص مطرح کردند و این شاخصی برای سنجش کارآمدی یا ناکارآمدی دولت خواهد بود و انتظار می رود موفقیتی در این زمینه محقق شود، در استان همدان نیز باید این موضوع مورد توجه قرار گیرد و در سطح زندگی مردم نتیجه آن دیده شود.

شعبانی‌موثقی با بیان اینکه مهار تورم یعنی به زندگی مردم بیشتر توجه شود و در نظر داشته باشیم وظیفه داریم معیشت مردم را تأمین کنیم، تصریح کرد: قدرت خرید پایین آمده و این می تواند آسیب زا باشد و باید همه در کنار هم کمک کنیم تا بتوانیم تورم را تاحدودی کنترل کنیم و در این زمینه باید حمایت بیشتری از تولیدکننده و سرمایه گذار شود.

وی با بیان اینکه مسأله مسکن در شهر همدان به معضل تبدیل شده است، تأکید کرد: باید مشکل و معضل مسکن برای شهروندان حل شود، قیمت بالای مسکن هیچ ربطی به ارز ندارد و مسئولان باید بیش از پیش این مسأله را پیگیری کنند.

امام جمعه همدان در پایان بیان کرد: عفاف و حجاب یک مسأله مهم و حیاتی است و باید طبق قانون عمل کرد، اجازه ندهید افراد دوقطبی و افراطی دیدگاه مردم را نسبت به حجاب و عفاف تغییر دهند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین