کد خبر: ۸۳۲۷۶۲
تاریخ انتشار : ۱۴ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۹:۲۷

از فرصت سفر ماکرون به چین برای تقویت ثبات جهانی استفاده می‌کنیم

سخنگوی وزارت امور خارجه چین امروز (دوشنبه) گفت، این کشور آماده استفاده از فرصت سفر آتی امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه به چین برای حمایت از شراکتی استراتژیک بین پکن و پاریس و همچنین کمک به تقویت صلح و ثبات جهانی است.
از فرصت سفر ماکرون به چین برای تقویت ثبات جهانی استفاده می‌کنیم
آفتاب‌‌نیوز :

پکن تایید کرده که امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه قرار است به دعوت شی جینپینگ، همتای چینی خود از پس فردا پنجم آوریل تا تاریخ هفت آوریل به چین سفر کند. رئیس جمهور فرانسه اعلام کرد که از اورزولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا دعوت کرده تا در این سفر او را همراهی کند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، مائو نینگ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: "پکن آماده است از فرصت این سفر برای تسهیل اخذ نتایجی جدید از یک شراکت راهبردی جامع نزدیک و بلندمدت میان چین و فرانسه استفاده کرده تا نقشی مثبت در توسعه سالم روابط بین چین و اتحادیه اروپا ایفا کند و همچنین در تقویت صلح، ثبات و توسعه در جهان مشارکت کند."

به گفته این سخنگو، شی جینپینگ مذاکراتی را با ماکرون برگزار خواهد کرد. او افزود که رهبران دو کشور در مورد توسعه روابط چین و فرانسه در آینده، همکاری در زمینه‌های مختلف بین پکن و پاریس و همچنین بین چین و اتحادیه اروپا بحث کرده و در خصوص مسائل بین المللی و منطقه ای مرتبط به تبادل نظر خواهند پرداخت.

مائو نینگ بیان داشت: "چین و فرانسه اعضای دائم شورای امنیت سازمان ملل و قدرت هایی جهانی هستند. در سال های اخیر روابط چین و فرانسه تحت رهبری استراتژیک شی جینپینگ و امانوئل ماکرون، روسای جمهور دو کشور، توسعه پایدار را حفظ کرده است. تعامل استراتژیک بین دو کشور سازنده و همکاری عملی آنها ثمربخش بوده است. دو کشور همچنین در امور بین المللی و منطقه‌ای ارتباطات و هماهنگی خود را حفظ کردند."

این سخنگوی وزارت امور خارجه چین خاطرنشان کرد، ماکرون در چارچوب این سفر خود به چین، با لی کیانگ، نخست وزیر چین و ژائو لجی، رئیس کمیته دائمی کنگره ملی خلق چین نیز دیدار خواهد کرد. وی افزود که رئیس جمهور فرانسه به غیر از پکن، همچنین به شهر گوانگژو در استان گوانگدونگ چین سفر خواهد کرد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین