کد خبر: ۸۳۲۷۹۹
تاریخ انتشار : ۱۴ فروردين ۱۴۰۲ - ۲۳:۴۸

ترامپ با کاروانی در راه نیویورک برای حضور در دادگاه

دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق امریکا اقامتگاه خود در فلوریدا را ترک کرده و با کاروانی از همراهان و ماموران امنیتی در راه نیویورک است.
ترامپ با کاروانی در راه نیویورک برای حضور در دادگاه
آفتاب‌‌نیوز :

کاروان ترامپ ظهر دوشنبه به وقت محلی، وی را از اقامتگاهش در مارآ لاگو در فلوریدا به فرودگاه بین المللی پالم بیچ حدود چهار مایلی دورتر از اقامتگاه وی منتقل کرد.

در تصاویر منتشر شده کاروانی از خودروهای شاسی بلند سیاه رنگ دیده می شود که ترامپ را به فرودگاه منتقل می کنند.

ترامپ حدود ساعت ۱۲:۴۰ بعد از ظهر به وقت محلی سوار هواپیمای شخصی خود شد. وی پس از خروج از خودرو، دستهای خود را به سمت دوربین ها تکان داد.

هواپیمای شخصی دونالد ترامپ حدود ساعت ۱ بعد از ظهر فرودگاه بین المللی پالم بیچ را ترک کرد تا پس از ۳ ساعت پرواز در فرودگاه نیویورک فرود بیاید.

انتظار می‌رود ترامپ و همراهانش پس از فرود در فرودگاه لاگواردیا، با یک کاروان دیگر امنیتی به منهتن بیایند. رئیس جمهور سابق آمریکا عصر دوشنبه را در پنت‌هاوس خود در برج مشهورش به نام " برج ترامپ" که تحت تدابیر شدید امنیتی قرار دارد، سپری خواهد کرد تا روز سه شنبه در دادگاه حاضر شود.

دونالد ترامپ رئیس جمهور تندرو و جنجالی سابق آمریکا، نخستین رئیس جمهور ایالات متحده است که با اتهاماتی کیفری روبرو شده و قرار است روز سه‌شنبه چهارم آوریل (۱۵ فروردین) در دادگاهی در منهتن نیویورک تفهیم اتهام و سپس به پرونده او رسیدگی شود.

به گزارش ایرنا از نیویورک، این اولین کیفرخواست علیه یک رئیس‌جمهور سابق آمریکا و همچنین علیه فردی است که امیدوار به حضور مجدد در کاخ سفید در سال ۲۰۲۴ است.

هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید اعلام کرد که کاخ سفید «از نزدیک» وضعیت دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق این کشور را در آستانه محاکمه او زیر نظر دارد.

به گزارش ایرنا، جان کربی، روز دوشنبه به وقت محلی در یک نشست خبری گفت: همانطور که انتظار می رود و باید باشد، ما این موضوع را از نزدیک دنبال می کنیم. ما با مقامات ایالتی و محلی در تماسیم و تا جایی که امکان دارد از نزدیک بر تحولات نظارت می کنیم.

رئیس‌جمهور سابق آمریکا متهم است که پیش از انتخابات سال ۲۰۱۶ ریاست جمهوری این کشور، مبلغ ۱۳۰ هزار دلار به عنوان حق‌السکوت به یک بازیگر زن فیلم‌های مستهجن به نام "استورمی دنیلز" که با او رابطه داشته، پرداخت کرده است.

در این پرونده، این موضوع مطرح است که چگونه ترامپ در آستانه انتخابات سال ۲۰۱۶ بعد از آن که مایکل کوهن وکیل سابق او (ترامپ) به دنیلز حق‌السکوت داد، این پول را به وکیل خود بازگردانده است.

اعلام جرم علیه ترامپ که عصر پنجشنبه ۳۰ مارس (۱۰ فروردین ماه ) اعلام شد همچنان محرمانه است و این بدان معناست که اتهامات علیه ترامپ علنی نشده است اما بازرسان مشغول تحقیق علیه حق السکوت ترامپ به یک بازیگر فیلم‌های مستهجن آمریکایی پیش از سال ۲۰۱۶ بوده‌اند.

گام بعدی در دادرسی کیفری، محاکمه ترامپ است که چندین مقام آگاه گفته‌اند جلسه دادگاه سه‌شنبه انجام خواهد شد. رئیس‌جمهور سابق آمریکا پس از معرفی خود در دادگاه، انگشت نگاری و تصویر برداری شده و پس از پر کردن فرم‌ها به دادگاه آورده خواهد شد که انتظار می‌رود ادعای بی‌گناهی کند.

با این حال، ترامپ یک شهروند عادی نیست و احتمالا شیوه‌ای متفاوت در روند رسیدگی به این پرونده مشاهده خواهد شد.

کیمبرلی چیتل مدیر سرویس مخفی نیویورک با معاونان خود دیدار کرده است تا در مورد برنامه‌های روز سه‌شنبه توضیح دهد. وی به آنها گفته است که آژانس سرویس مخفی "اقدامات لازم" را برای محافظت از ترامپ در برابر آسیب از جمله استقرار ماموران و افسران در مکان‌های لازم انجام خواهد داد تا ترامپ را از دسترسی عموم دور کند.

به گفته پلیس امریکا، اداره پلیس نیویورک بیش از حد معمول در اطراف دادگاه حضور خواهد داشت و به افسران لباس شخصی، دستور داده شده است که با لباس یونیفرم حاضر شوند تا در صورت نیاز بر تظاهرات احتمالی نظارت کنند.

یک مقام مسئول گفت: خیابان‌های اطراف دادگاه مسدود خواهد شد و پارک خودروها در خیابان‌های اطراف این دادگاه ممنوع خواهد شد. از افسران امنیتی دادگاه که در مرخصی هستند نیز خواسته شده است برای خدمت حاضر شوند.

در واشنگتن دی سی، پلیس کنگره به کارکنان سنا نسبت به "فعالیت تظاهراتی در سراسر کشور مرتبط با اعلام جرم علیه ترامپ" هشدار دادند.

آنها همچنین به کارمندان سنا اعلام کرده‌اند که انتظار افزایش حضور پلیس کنگره و محدودیت‌های قانونی در اطراف ساختمان کنگره را در روزهای آینده داشته باشند.

هر دو مجلس کنگره (مجلس نمایندگان و مجلس سنا) به مناسبت تعطیلات مذهبی بهاری در دو هفته آینده تعطیل هستند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین