کد خبر: ۸۳۲۹۳۶
تاریخ انتشار : ۱۵ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۸:۵۵

بررسی راهکار‌های تحقق شعار سال در کمیسیون اقتصادی

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از بررسی راهکار‌های تحقق شعار سال «مهار تورم و رشد تولید» در جلسه امروز این کمیسیون با حضور وزیر اقتصاد خبر داد.
بررسی راهکار‌های تحقق شعار سال در کمیسیون اقتصادی
آفتاب‌‌نیوز :

محمدرضا پورابراهیمی در توضیح جلسه امروز کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: این جلسه با حضور خاندوری وزیر اقتصاد در موضوع راهکارهای تحقق شعار سال برگزار شد؛ توافقاتی در بخش های مهم صورت گرفت که از جمله آن اجرای طرح‌های مهم سرمایه گذاری در کشور بود؛ با این اقدام می‌توانیم بخش زیادی از نقدینگی موجود در کشور را مدیریت کنیم.

وی توضیح داد: هدایت منابع و نقدینگی کشور به سمت بازارهای مولد از طریق پروژه‌های مهم اقتصادی به دست می‌آید از این رو مقرر شد تا هفته آینده جدول زمان‌بندی به کمیسیون اقتصادی مجلس ارائه شود. امیدواریم با این رویکرد شاهد اجرای طرح‌هایی باشیم که منافع آن شامل سهامداران و کشور شده و نهایتا به جذب نقدینگی برای جلوگیری از ایجاد تورم کمک می کند.

پورابراهیمی اجرای دقیق قوانین و مقرراتی در حوزه مدیریت منابع پایدار دولت و ساماندهی در این حوزه را به عنوان توافق دیگر با وزیر اقتصاد بیان کرد و افزود: در این جلسه توافق شد تمامی تکالیف دولت در اجرای آئین‌نامه‌های ذیل قانون سامانه مودیان و پایانه فروشگاهی تا پایان شهریور ماه سال جاری اجرایی شود؛ با اجرای کامل این قانون شاهد نرخ رشد قابل توجه‌ای از وصول مالیاتی در نیمه دوم سال جاری خواهیم بود البته این موضوع به معنای افزایش نرخ مالیات و فشار بر مودیان مالیاتی نیست و بلکه از فرار مالیاتی جلوگیری می کند.

توافق شد تمامی تکالیف دولت در اجرای آئین‌نامه‌های ذیل قانون سامانه مودیان و پایانه فروشگاهی تا پایان شهریور ماه سال جاری اجرایی شودرئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به طرح اصلاح قانون بانک مرکزی ایراز امیدواری کرد که هر چه سریعتر این طرح به قانون تبدیل شده تا بانک مرکزی اختیارات کافی برای مدیریت شبکه بانکی و جلوگیری از ناترازی نظام بانکی داشته باشد؛ ناترازی بانکی یکی از عوامل رشد و تولید نقدینگی و تورم در کشور بوده و باید جلوی آن گرفته شود.

پورابراهیمی در پایان گفت که این کمیسیون دوشنبه هفته آینده وضعیت بازار سرمایه کشور و قوانین مربوط به مبارزه با پولشویی در وزارت اقتصاد را مورد بررسی قرار می دهد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین