کد خبر: ۸۳۳۰۵۳
تاریخ انتشار : ۱۶ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۲

میانگین افزایش قیمت خودرو‌های داخلی چقدر است؟

هنوز جزئیات افزایش قیمت کارخانه‌ای خودرو‌ها اعلام نشده، اما شنیده‌ها حکایت از آن دارد که میانگین افزایش قیمت‌ها در انواع خودرو‌های داخلی حدود ۲۷درصد است که این درصد در انواع خودرو‌ها متفاوت است. "در واقع براساس جلساتی که تشکیل شده این نتیجه حاصل شده که خودرو‌ها ۳۰ تا ۷۰ درصد افزایش قیمت داشته باشند، اما در بعضی خودرو‌ها این عدد می‌تواند کمتر از ۳۰ درصد و در برخی از خودرو‌ها نیز می‌تواند بیشتر از ۷۰ درصد باشد لذا در واقع میانگین افزایش قیمت می‌تواند درست باشد، اما دقیق نیست."
میانگین افزایش قیمت خودرو‌های داخلی چقدر است؟
آفتاب‌‌نیوز :

پرونده تغییرات قیمت انواع خودرو‌های داخلی در جلسه روز گذشته شورای رقابت بسته شد و رسماً مجوز افزایش قیمت‌ها به خودروسازان صادر شد. بنا به گفته «سپهر دادجوی توکلی» مدیر روابط عمومی شورای رقابت، مصوبه افزایش قیمت‌ها بعد از تصویب اعضا برای ابلاغ به خودروسازان به وزارت صنعت ارسال می‌شود تا روند اجرای این مصوبه توسط سازمان حمایت انجام شود.

البته هنوز جزئیات افزایش قیمت‌ها اعلام نشده، اما شنیده‌ها حکایت از آن دارد که میانگین افزایش قیمت‌ها در انواع خودرو‌های داخلی حدود ۲۷ درصد است که این درصد در انواع خودرو‌ها متفاوت است.

پیش از این مدیر روابط عمومی شورای رقابت با اشاره به اینکه برای سال ۱۴۰۲ قیمت کارخانه‌ای برخی خودرو‌های داخلی افزایش می‌یابد، اما ممکن است در مورد برخی خودرو‌ها این افزایش قیمت کمتر و در برخی دیگر این افزایش قیمت بیشتر باشد، تأکید کرده بود: افزایش ۳۰ تا ۷۰ درصدی قیمت خودرو نزدیک به واقعیت است، اما واقعی نیست؛ در واقع براساس جلساتی که تشکیل شده این نتیجه حاصل شده که خودرو‌ها ۳۰ تا ۷۰ درصد افزایش قیمت داشته باشند، اما در بعضی خودرو‌ها این عدد می‌تواند کمتر از ۳۰ درصد و در برخی از خودرو‌ها نیز می‌تواند بیشتر از ۷۰ درصد باشد لذا در واقع میانگین افزایش قیمت می‌تواند درست باشد، اما دقیق نیست.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین