کد خبر: ۸۳۳۰۹۰
تاریخ انتشار : ۱۶ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۳

المالکی: برای دفاع از دولت آماده در دست گرفتن سلاح هستیم

رئیس ائتلاف دولت قانون عراق امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که اگر خدشه به جایگاه و اقتدار دولت تکرار شود، او آماده در دست گرفتن سلاح است.
المالکی: برای دفاع از دولت آماده در دست گرفتن سلاح هستیم
آفتاب‌‌نیوز :

نوری المالکی، رئیس ائتلاف دولت قانون عراق گفت: اعتراضی در داخل چارچوب هماهنگی درخصوص بودجه وجود دارد و نمایندگان چارچوب درصدد بررسی بودجه و نه مخالفت با آن هستند و قانون آن باید بدون شکاف‌ها پیش برود.

به گزارش شفق نیوز، وی افزود: من تنها دو روز قبل، از لایحه قانون بودجه مطلع شدم؛ اما هرچه که درمورد آن گفته شود، با توافق تمامی طرف‌های سیاسی پیش خواهد رفت. ما اجازه نخواهیم داد که کشور را بدون بودجه بگذارند، همانند سال ۲۰۱۴ که عراق را وارد جنگ داعش کردند.

رئیس ائتلاف دولت قانون درخصوص سند توافق سیاسی گفت: تمامی گروه‌ها از جمله چارچوب هماهنگی به آنچه در سند توافق سیاسی بر اساس ساختارها آمده، پایبند هستند. بندهای سند سیاسی همان چیزی است که در هر دوره پارلمانی نوشته و اجرا می‌شود.

المالکی درخصوص انتخابات گفت: وضعیت در عراق دارای ثبات شده است و نیازی به برگزاری انتخابات زودهنگام وجود ندارد. موفقیت فعالیت دولتی، پایه و اساس تبلیغات انتخاباتی است.

وی بر اهتمام خود بر تسلیم نشدن دستگاه قضائی نسبت به هرگونه مزایده سیاسی تاکید کرد، چراکه این امکان وجود ندارد که واقعیت وضعیت سیاسی، در معرض لرزه‌های جدید قرار بگیرد. ما مقابل خروج از دولت از سوی هر طرف یا گروهی می‌ایستیم و اگر تعرض به دولت و اقتدار و نظام آن تکرار شود، من سلاح در دست خواهم گرفت.

المالکی درخصوص تحولات منطقه‌ای اخیر گفت: همگرایی ایران و عربستان وضعیت نزاع میان دو کشور را به حالت تعلیق درآورده است و منطقه نیازمند آشتی‌هایی همانند آنچه است که بین تهران و ریاض رخ داد.

وی افزود: عراق خواهان تعامل با آمریکا بر اساس توافق چارچوب استراتژیک است. حشد شعبی نیز در تناقض با دولت نیست و کار در اختیار دولت است. عراق یک کشور بزرگ در منطقه است و دیگران فکر می‌کنند که خطری نظامی بر آنها است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین