کد خبر: ۸۳۳۱۲۲
تاریخ انتشار : ۱۶ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۸:۱۳

دونالد ترامپ: در دولت بایدن ممکن است جنگ جهانی سوم رخ دهد

رئیس جمهور سابق آمریکا در پی حضورش در دادگاه نیویورک هشدر داد در دولت جو بایدن جهان ممکن است با جنگ جهانی سوم مواجه شود.
دونالد ترامپ: در دولت بایدن ممکن است جنگ جهانی سوم رخ دهد
آفتاب‌‌نیوز :

دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا به دنبال حضورش برای تفهیم اتهام در دادگاه شهر نیویورک گفت، جهان در دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا ممکن است با یک جنگ جهانی سوم اتمی و تمام عیار مواجه شود.

وی دولت فعلی آمریکا را متهم به از بین بردن این کشور کرد.

به گزارش روزنامه اکونومیک تایمز، ترامپ تبدیل به اولین رئیس جمهور سابق آمریکا شده است که در یک پرونده قضایی علیه او اعلام جرم می‌شود اما روز چهارشنبه در قبال ۳۴ فقره اتهامی که علیه او در پرونده پرداخت حق السکوت به یک بازیگر فیلمهای مستهجن مطرح شد اظهار بی گناهی کرد.

رئیس جمهور سابق آمریکا خاطرنشان کرد، چند کشور تهدیدهای علنی در خصوص استفاده از تسلیحات هسته‌ای داشته‌اند در حالی که در زمان دولت او چنین تهدیدی از سوی کشورهای دیگر هرگز مطرح و ذکر نمی‌شد.

دونالد ترامپ طی سخنرانی در محل اقامتگاهش در ایالت فلوریدا مشهور به "مار-ا-لاگو" که بلافاصله بعد از بازگشتش از نیویورک ایراد کرد گفت: "وضعیت تحت رهبری دولت جو بایدن به راحتی ممکن است به سمت احتمال رخداد یک جنگ جهانی سوم اتمی و تمام عیار برود. چه باور کنید چه نکنید ما خیلی از آن فاصله زیادی نداریم.

ترامپ که یک جمهوریخواه است گفت، آمریکا اکنون تحت دولت جو بایدن دموکرات به اغتشاش افتاده است.

وی افزود: "اقتصاد ما در حال سقوط است. تورم از کنترل خارج شده است. روسیه به چین پیوسته است. می‌توانید باور کنید؟ عربستان به ایران پیوسته است."

ترامپ با اشاره به موضوع جنگ در اوکراین مدعی شد: اگر من رئیس جمهور شما بودم هیچ کدام از این اتفاقات رخ نمی‌داد. روسیه به اوکراین حمله نمی‌کرد. همه آن جانها نجات پیدا می کردند. همه آن شهرهای زیبا سر جایشان بودند.

او ادامه داد: واحد پول کشور ما دارد سقوط می‌کند و به زودی دیگر ارز استاندارد جهان نخواهد بود و به وضوح این بزرگترین شکست ما در ۲۰۰ سال اخیر خواهد بود. هیچ شکستی مثل این نخواهد توانست ما را از جایگاه ابرقدرتی خود دور کند.

ترامپ با حمله به عملکرد جو بایدن در ریاست جمهوری آمریکا بیان داشت: "اگر پنج تا از بدترین رئیس جمهور های تاریخ آمریکا را در نظر بگیرید و عملکرد همه آنها را کنار هم بگذارید باز هم به اندازه جو بایدن و دولتش ویرانی در کشور ما به بار نمی‌آورند.

ترامپ از سوی دیگر در اظهاراتی امروز چهارشنبه دموکراتها را به این متهم کرد که از قوانین به عنوان سلاح استفاده کرده اند وما اجازه تداوم این اتفاق را نخواهیم داد.

او خواستار اقدام جمهوری‌خواهان کنگره در قبال لغو بودجه وزارت دادگستری و دفتر تحقیقات فدرال آمریکا به عنوان هشداری علیه این دو نهاد شد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین