کد خبر: ۸۳۳۱۴۱
تاریخ انتشار : ۱۶ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۹:۴۳

یک روز حضور در تیم‌ملی برای ورزشکاران معادل یکسال سابقه بیمه خواهد شد

وزیر ورزش و جوانان معتقد است در سال ۱۴۰۱ فدراسیون‌های ورزشی تمام تلاش خود را برای پیشبرد فعالیت‌ها به کار گرفتند.
یک روز حضور در تیم‌ملی برای ورزشکاران معادل یکسال سابقه بیمه خواهد شد
آفتاب‌‌نیوز :

حمید سجادی در جلسه با روسای فدراسیون‌های ورزشی که عصر امروز در هتل المپیک با حضور خسروی‌وفا، رییس کمیته ملی المپیک برگزار شد، اظهار کرد: شرایطم نسبت به گذشته بهبود و تسهیل یافته و برای تمامی همکاران که در این سفر و سانحه همراه بنده بودند از خداوند شفای عاجل خواستار هستم و امیدوارم جای مرحوم اسماعیل احمدی نیز در وزارت ورزش و جوانان به خوبی پر شود و روحشان شاد باشد و نباید خانواده این عزیز را فراموش کنیم. پس از آن حادثه نیز روزانه ۲۰ دارو مصرف می‌کنم.

وی افزود: سالی که گذشت همه فدراسیون‌های ورزشی به بهترین شکل زحمت کشیدند و قدردان زحمات روسای فدراسیون‌ها هستم‌. در برخی فدراسیون‌ها شاهد تغییراتی بودیم و برخی جایگزین برخی دیگر شدند و امیدوار هستم همه دوستان در ورزش به تعالی آن کمک کنند.

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه امیدوار هستم در خدمت به جامعه رو سفید باشیم، خاطرنشان کرد: طی دو سه ماه گذشته ورزش ایران در رویدادهای بین‌المللی حضور داشت و کسب مدال‌های برون مرزی همه ما را خوشحال کرد.

سجادی با اشاره به اینکه نایب قهرمانی تیم ملی واترپلو در آسیا ارزشمند است، بیان کرد: امیدوار هستیم این مدال در بازی‌های آسیایی تکرار شود. در هاکی نیز مدال خوبی کسب کردیم و امیدوار هستیم این مدال‌ها ادامه دار باشد.

جزییات بیمه ورزشکاران؛ یک روز حضور در تیم‌ملی معادل یکسال سابقه بیمه

وی با اشاره به توصیه‌های مقام معظم رهبری و رییس جمهوری در مورد معیشت و بیمه ورزشکاران، عنوان کرد: مستقیم و غیر مستقیم تاکید شد که مسئله بیمه ورزشکاران حل شود. اقدامات کارشناسی در مورد بیمه ورزشکاران انجام شده و بیش از ۴۰ ابهام وجود داشت و بنده به شخصه در این جلسات حضور داشتم و هدفم حل مشکل بیمه جامعه ورزش است. تاکید کردم اگر حتی یک ورزشکار یک روز در سال به اردوی تیم ملی دعوت شد یکسال سابقه بیمه در نظر گرفته شود و پول آن را ورزشکار پرداخت نمی‌کند و ورزش آن را می‌پردازد. همچنین در این طرح پس از ۵ سال به مرحله پرداخت حقوق به ورزشکاران می‌رسیم. بیمه عمر نیز در این طرح دیده شده است.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: این بیمه ورزشی تداخلی با بیمه افراد ندارد و اگر ورزشکاری کارمند است و بیمه ارگان خاصی است، تداخلی با این بیمه ورزشی طراحی شده ندارد. علاوه بر این بیمه پزشکی ورزشی نیز متمایز از این نوع بیمه است و تکلیفی است که در ابتدا مقام معظم رهبری و پس از آن رییس جمهور بر آن تاکید کرده‌اند.

سجادی با اشاره به اینکه برای رویداد نوروزگاه وقت زیادی صرف شد، اظهار کرد: با بسیاری از مسئولان کشور این رویداد برگزار و در آینده دوره‌های بعدی آن برگزار خواهد شد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین