کد خبر: ۸۳۳۱۵۱
تاریخ انتشار : ۱۶ فروردين ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۷

داورزنی: غفور درخواست کرد به اردوی تیم ملی نیاید

رییس فدراسیون والیبال گفت: ۱۰۰ درصد بودجه ما ۱۰ درصد منابع ماست. البته تشکر می‌کنیم، اما سال سختی را در پیش داریم. تیم‌های مختلفی را باید اعزام کنیم.
داورزنی: غفور درخواست کرد به اردوی تیم ملی نیاید
آفتاب‌‌نیوز :

محمدرضا داورزنی در مورد خواسته‌های روسای فدراسیون‌های ورزشی از وزیر و همچنین خواسته وزیر از روسای فدراسیون‌ها گفت: جلسه همیشگی فدراسیون‌ها بود که مدتی بود که برگزار نشده بود. به دلیل اتفاق ناگوار که برای جمعی از همکاران و مقام عالی وزارت در هلی‌کوپتر افتاد طبیعتا جلسات عقب افتاد. معاونان، مقام عالی وزارت، روسای کمیته‌های ملی المپیک و پارالمپیک و همه روسای فدراسیون‌ها حضور داشتند. بیشتر این جلسات هماهنگی است و اینکه انتظار داشته باشیم در این جلسات به پرسش‌ها و نیازهای فدراسیون‌ها پاسخ داده شود امکان‌پذیر نیست. گزارش‌های مختلف کارهایی که در طول سال انجام شده بود و موفقیت‌هایی که ورزش کشور به دست آورده بود و همچنین اقداماتی که وزارت ورزش برای رفاه ورزشکاران انجام داده بود، ارائه شد. بحث بیمه ورزشکاران و مباحث دیگر مطرح شد.

رییس فدراسیون والیبال در ادامه گفت: گزارش‌هایی آقایان پولادگر و فیروزی و خسروی‌وفا مطرح کردند. بیشتر اطلاع‌رسانی عمومی و کلی اتفاق می‌افتاد اینکه ریز وارد مسائل شود اتفاق نمی‌افتد. مجموعا جلسه خوبی بود و امیدواریم در سال ۱۴۰۲ شاهد این باشیم که هر ماه یک جلسه این چنینی داشته باشیم تا بتوانیم هماهنگی بیشتری بین فدراسیون‌ها و وزارت ورزش داشته باشیم و مشکلات فدراسیون‌ها را حل کند. بحث مالیاتی یک بحث جدی است که باید کمک و حل شود. همچنین بحث اماکن ورزشی مهم است که نیاز فدراسیون‌هاست که باید در جلسات مشترک به نتیجه برسد تا ورزش قهرمانی کشور با شتاب بیشتری حرکت کند.

داورزنی گفت: امسال همه فدراسیون‌ها سال سختی را در پیش دارند. سال آماده‌سازی برای بازی‌های آسیایی است. خیلی از رشته‌ها مسابقات قهرمانی خود را دارند. والیبال هم لیگ جهانی را دارد و هم مسابقات آسیایی است. بازی‌های آسیایی و انتخابی المپیک را هم دارد. این رویدادهای مهم فقط برای بزرگسالان است و رده‌های دیگر هم مسابقاتی دارند. بسکتبال و هندبال هم همین وضعیت را دارند. شش ماه سال آتی شرایط سختی برای همه فدراسیون‌هایی است که باید برای المیپک و بازی‌های آسیایی آماده شوند. باید با تعامل بیشتر با وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک مسیر را کم‌مشکل‌تر پیش ببریم و به نتایج دلخواه برسیم.

داورزنی در ادامه در مورد تیم امید گفت: ای کاش این سوال را از تاج و خسروی‌وفا بپرسید چون تعامل بین کمیته ملی المپیک و فدراسیون فوتبال است. این نگرانی در جلسه وجود داشت که با توجه به کمبود وقت وضعیت این تیم بلاتکلیف است. من سخنگوی کمیته ملی المپیک هستم و در این رابطه خیلی حرفی ندارم. امیدوارم دوستان در فدراسیون فوتبال با همکاری کمیته هر چه زودتر این وضعیت را حل کنند تا نگرانی حل شود.

او درباره بودجه فدراسیون والیبال در سال ۱۴۰۱ و بودجه سال جاری گفت: ۱۰۰ درصد بودجه ما ۱۰ درصد منابع ماست. البته تشکر می‌کنیم اما سال سختی را در پیش داریم. تیم‌های مختلفی را باید اعزام کنیم. همین حالا ۱۸۰ نفر در اردوهای مختلف هستند. تیم بزرگسالان هم ۱۰ روز دیگر در اردو هستند. فدراسیون والیبال بالای ۱۳۰ یا ۱۴۰ میلیارد تومان برای اعزام‌ها نیاز دارد. پولی که کمیته به ما می‌دهد نزدیک ۱۰ یا ۱۵ میلیارد است. ما سعی کرده‌ایم وابستگی خود را به دولت کم کنیم. هرچند تغییرات نرخ ارز دست‌وپای ما را بسته است و دنبال این هستیم که منابع جدیدی ایجاد کنیم.

او درباره موسوی و غفور نیز گفت: هر دو به اردو دعوت شده‌اند. موسوی که کار را دنبال می‌کند. غفور نیز طبق اطلاعاتی که امروز کسب کردم دلنوشته‌ای را به فدراسیون ارسال کرده و ضمن اینکه از دعوتش تشکر کرده، اعلام‌ کرده که این فرصت را می‌خواهد به جوان‌ترها بدهد تا نسل جدید بتوانند حضور داشته باشند. امیر پسر خوبی است و عملکرد خوبی در لیگ امسال داشت ولی درخواست کرده اگر امکان دارد این فرصت را جوان‌ترها داشته باشند تا نسل طلایی دیگری در آینده والیبال پدید آید.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین