کد خبر: ۸۳۳۶۴۶
تاریخ انتشار : ۱۹ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۸:۱۱

عکس| تخم‌گذاری مار پیتون پارک چمران کرج

مدیر مرکز نگهداری از حیات وحش پارک چمران گفت: مار پیتون از مار‌های غول پیکر کشور برمه است و با توجه به شرایط مناسب نگهداری در مجموعه حیات وحش پارک شهید چمران تخم گذاری کرده است.
عکس| تخم‌گذاری مار پیتون پارک چمران کرج
آفتاب‌‌نیوز :

شیردل نوری با بیان اینکه طی چند روز گذشته شاهد تخم گذاری مار پیتون مجموعه حیات وحش پارک شهید چمران بودیم، اظهار کرد: این مار ۴۰ تخم گذاشته که با گذشت حدود دو ماه، از هر یک از این تخم‌ها ماری به طول ۴۰ سانتیمتر خارج می‌شود.

وی با بیان اینکه مارهای پیتون در هر دوره بین ۴۰ تا ۶۰ تخم می‌گذارند، گفت: اگر دمای نگهداری این تخم‌ها بین ۲۷ تا ۲۹ درجه سانتیگراد باشد، بچه مارها نر خواهند بود و اگر دما بین ۲۹ تا ۳۱ درجه باشد هم بچه‌ها ماده می‌شود.

عکس| تخم‌گذاری مار پیتون پارک چمران کرج

وی با اشاره به اینکه اندازه هر یک از این تخم‌ها تقریبا دو برابر یک تخم مرغ معمولی است، افزود: مار ماده می‌تواند با ایجاد اصطکاک و با جنبش عضلات، دمای مناسب نگهداری برای بیرون آمدن از تخم‌ها را فراهم کند.

نوری ادامه داد: با توجه به اینکه احتمال خراب شدن تخم‌ها در شرایط معمولی وجود دارد. با نظر دامپزشکان به دستگاه مخصوصی که در مجموعه باغ گل‌ها ساخته شده منتقل شده است.

وی گفت: مار پیتون از مارهای غول پیکر کشور برمه است و با توجه به شرایط مناسب نگهداری در مجموعه حیات وحش پارک شهید چمران تخم گذاری کرده است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین