کد خبر: ۸۳۳۷۷۲
تاریخ انتشار : ۲۰ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۳

کلاهبرداری از مردم با جعل مدارک معافیت سربازی

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری جاعل مدارک معافیت سربازی که از این طریق اقدام به کلاهبرداری از مردم کرده بود، خبر داد.
کلاهبرداری از مردم با جعل مدارک معافیت سربازی
آفتاب‌‌نیوز :

سرهنگ علی ولیپور گودرزی دراین‌باره گفت: درپی وقوع کلاهبرداری‌های سریالی مبنی بر جعل مدارک معافیت خدمت سربازی و کلاهبرداری‌ از مالباختگان در تهران، رسیدگی به پرونده در دستورکار تیمی از کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و آنان در تحقیقات ابتدایی متوجه شدند، یک مرد جوان با چرب زبانی و مانورهای متقلبانه و صحنه‌سازی در رابطه با اخذ معافیت سربازی، مال باختگان را فریب داده و در ازای دریافت مبالغی، مدارک جعلی به آنها تحویل داده است.

وی با بیان اینکه مالباختگان پس از مراجعه به مراکز ذی صلاح از جعلی بودن مدارک با خبر شده‌اند، گفت:‌ با توجه اهمیت موضوع، کارآگاهان وارد عمل شدند و با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف نوین جرم و روش‌های علمی هویت متهم را شناسایی کردند که در ادامه نیز مشخص شد وی از افراد سابقه‌دار بوده و در رابطه با جعل قبلا هم به زندان رفته است.

ولیپور گودرزی ادامه داد: کارآگاهان در گام بعدی با اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات گسترده مخفیگاه متهم را در جنوب تهران شناسایی کرده و پی بردند وی قصد دارد از افراد دیگری نیز با همین شیوه کلاهبرداری کند.
وی افزود: کارآگاهان پس از دریافت این اطلاعات مهم با هماهنگی‌های لازم با مرجع قضائی راهی مخفیگاه متهم شدند و وی را در یک عملیات منسجم دستگیر کردند که در بررسی‌های اولیه، اسناد و ادوات جعل نیز از مخفیگاه موردنظر کشف شد.

رئیس پلیس آگاهی تهران با اشاره به انتقال متهم به مقر انتظامی و انجام بازجویی از وی گفت: متهم پس از انتقال به اداره سیزدهم پلیس آگاهی در تحقیقات ابتدایی به جرم خود مبنی بر کلاهبرداری و جعل در زمینه مدارک معافیت خدمت سربازی اعتراف کرد و مال باختگان در مواجه حضوری نیز وی را شناسایی کردند. در ادامه نیز با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضائی متهم برای کشف جرائم احتمالی و شناسایی سایر شکات دیگر و میزان کلاهبرداری های انجام شده در اختیار کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی در پایان با تاکید بر اینکه مدارک هویتی قابلیت جعل ندارند، گفت:‌افراد مدعی جعل مدارکی مانند کارت پایان خدمت، معافیت و ... ممکن است بتوانند شکل ظاهری آن را جعل کنند، اما با توجه به هوشمندسازی سامانه‌ها به محص استعلام سوابق جعلی بودن مدارک مشخص می‌شود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین