کد خبر: ۸۳۴۲۸۴
تاریخ انتشار : ۲۳ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۶

کاهش ۸ درجه‌ای دمای هوا در اصفهان از امشب

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان از کاهش ۶ تا ۸ درجه‌ای دمای هوا در این استان به همراه بارش رگبار و تگرگ و احتمال آبگرفتگی معابر از امشب خبر داد.
کاهش ۸ درجه‌ای دمای هوا در اصفهان از امشب
آفتاب‌‌نیوز :

خانم آسیه آقایی با اشاره به فعالیت سامانه بارش زا بر روی استان از امروز تا شامگاه پنجشنبه ۲۴ فروردین، اظهار داشت: آسمان بیشتر مناطق استان اصفهان در این مدت قسمتی تا نیمه ابری است و افزایش ابر و وزش باد به نسبت شدید تا شدید، گاهی تندباد لحظه‌ای و در ساعات بعدازظهر رگبار و رعدوبرق و احتمال تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه شدت بارش‌ها را در نیمه غربی اصفهان انتظار داریم، افزود: رگبار‌های بهاری بتدریج سایر مناطق استان را فرا می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه شدت فعالیت بارشی این سامانه از شامگاه امروز تا نیمروز پنجشنبه است، اضافه کرد: احتمال آب‌گرفتگی معابر و جاری شدن روان‌آب و اختلال در تردد جاده‌ای در مناطق پر بارش دور از انتظار نیست.

وی با بیان اینکه وزش باد تا روز جمعه در سطح استان ادامه دارد، گفت: این پدیده در مناطق مستعد بویژه نیمه شرقی اصفهان همراه با خیزش گردوخاک است.

به گفته وی، از امروز تا روز شنبه ۲۶ فروردین در بیشتر مناطق کاهش محسوس دما بویژه کمینه‌ها بین ۶ تا هشت درجه سلسیوس پیش بینی شده است.

خانم آقایی با بیان اینکه بیشینه دمای هوا استان طی ۲۴ ساعت آینده بین یک تا ۲ درجه کاهش می‌یابد، ادامه داد: بیشینه دمای هوای کلان‌شهر اصفهان در گرم‌ترین ساعات امروز به ۲۷ درجه سلسیوس بالای صفر و کمینه آن بامداد فردا به ۱۶ درجه سلسیوس بالای صفر می‌رسد.

وی اضافه کرد: چوپانان با دمای ۳۲ درجه سلسیوس بالای صفر و فریدون‌شهر با کمینه دمای هشت درجه سلسیوس بالای صفر به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین نقاط استان طی ساعات پیش رو خواهند بود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین