کد خبر: ۸۳۴۷۷۰
تاریخ انتشار : ۲۶ فروردين ۱۴۰۲ - ۲۰:۴۸

دستگیری سارقی که از زندان رفتن عبرت نگرفت

سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان ری از دستگیری سارقی که پس از آزادی از زندان دوباره دست به سرقت زده بود، خبر داد.
دستگیری سارقی که از زندان رفتن عبرت نگرفت
آفتاب‌‌نیوز :

سرهنگ  حسین‌علی ابن علی به تشریح دو مورد از ماموریت‌های پلیس شهرری در شبانه‌روز گذشته پرداخت و گفت: چندی پیش و در پی مراجعه و شکایت چند تن از شهروندان در خصوص سرقت لوازم و محتویات خودرو در محدوده باقرشهر، پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستورکار عوامل عملیات کلانتری 175 فرماندهی انتظامی شهرری قرار گرفت.در جریان تحقیقات انجام شده مشخص شد، متهم با پرسه‌زنی در مناطق جرم خیز و شناسایی خودروهایی که در مناطق خلوت و بدون نور کافی پارک شده و از امنیت پایینی برخوردار بودند، در فرصت مناسبی در خودروها را تخریب و لوازم و محتویات داخل خودرو را به سرقت برده است.

وی ادامه داد: مأموران کلانتری باقرشهر با بهره‌گیری از شیوه‌های نوین کشف جرم و پایش تصویری، در نهایت در بیست و چهارم فرودین ماه سال جاری هویت و مخفیگاه متهم را که از افراد دارای سابقه بود، شناسایی کردند. بررسی‌های ماموران نشان از این داشت این سارق سابقه‌دار سال گذشته از زندان آزاد شده بود پس از رهایی از زندان اقدام به سرقت لوازم و محتویات خودرو کرده است.

ابن‌علی افزود: بلافاصله با هماهنگی‌های قضائی تیمی از ماموران در روز گذشته به مخفیگاه متهم در محدوده باقرشهر رفته و در یک عملیات غافلگیرانه متهم را در مخفیگاهش دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند. متهم 33 ساله پس از انتقال به مقر انتظامی به 10 فقره سرقت محتویات داخل خودرو در محدوده باقرشهر اعتراف کرد و پس از تشکیل پرونده برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شد.

دستگیری سارقان کارگاه تولیدی خیاطی

سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان ری همچنین از دستگیری سه سارق حرفه‌ای کارگاه خیاطی خبر داد و گفت: در تاریخ بیست و یکم فروردین ماه امسال، وقوع سرقت پنج دستگاه چرخ خیاطی صنعتی و چندین دستگاه برش در یکی از کارگاه‌های محله فیروز آباد به مرکز فوریت‌های پلیسی 110 اعلام شد که با  تشکیل پرونده تیمی از ماموران دایره تجسس کلانتری باقرآباد، شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان را در دستورکار خود قرار دادند.

وی افزود: ماموران با حضور در محل سرقت و بررسی شیوه و شگرد سرقت متوجه شدند سرقت داخلی است و همین موضوع سرنخی شد تا پلیس تحقیق از کارکنان کارگاه را آغاز کند و در ادامه با انجام اقدامات تخصصی و فنی مشخص شد سرقت توسط سه تن  از کارگران سابق تولیدی انجام شده است. ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی مخفیگاه سارقان را در یکی از  باغات متروکه شهرستان‌های استان البرز شناسایی کردند و بدین ترتیب پس از هماهنگی‌های قضایی هر سه سارق در یک عملیات پلیسی دستگیر  و به مقر انتظامی منتقل کردند.

ابن‌علی با بیان اینکه ماموران در بازدید از این محل پنج دستگاه چرخ خیاطی صنعتی و دو دستگاه برش به ارزش سه میلیارد ریال را کشف و ضبط کردند، گفت: در جریان بازجویی‌های انجام شده هر سه سارق که از اتباع کشور همسایه بودند به بزه ارتکابی اعتراف و اظهار داشتند زمانی که در کارگاه کار می‌کردند، نقشه سرقت را کشیده‌اند و در زمان مناسب کلیدهای کارگاه را کپی کرده و دست به سرقت زده‌اند.

به گفته سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان ری سه متهم دستگیر شده پس از تشکیل پرونده برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین