کد خبر: ۸۳۴۹۲۸
تاریخ انتشار : ۲۷ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۳

بارندگی‌های اخیر چقدر به تامین آب تهران کمک کرد؟

مدیرکل اداره هواشناسی استان تهران، با ارائه گزارشی از میزان بارندگی‌های تهران اظهار کرد: بارندگی‌های آخر هفته گذشته تنها یک درصد به کاهش کم‌بارشی‌ها کمک کرد و تهران هنوز با ۳۸ درصد کم‌بارشی نسبت به بلندمدت دست و پنجه نرم می کند.
بارندگی‌های اخیر چقدر به تامین آب تهران کمک کرد؟
آفتاب‌‌نیوز :

مازیار غلامی  درباره میزان بارندگی‌ها اظهار کرد: بر اساس آخرین آماری که از ایستگاه‌ها در سطح استان تهران از ابتدای سال آبی جاری تا ۲۶ فروردین ۱۴۰۲ ثبت شده است، میزان بارندگی‌های این استان تاکنون ۱۳۱.۷ میلیمتر بوده است که نسبت به بلندمدت  ۸۰ میلیمتر یا به عبارتی حدود ۳۸ درصد کمتر از حد نرمال است.

وی افزود: بارش‌هایی که طی روزهای پایانی هفته گذشته داشتیم و تا صبح جمعه هم ادامه داشت تنها یک درصد کاهش بارندگی‌ها را توانست جبران کند و نسبت به سال گذشته هم حدود چهار درصد شرایط را بهتر کرده است اما کماکان ۳۸ درصد نسبت به بلندمدت کاهش بارندگی داریم و لزوم صرفه‌جویی و مدیریت منابع و مصارف آب وجود دارد.

مدیرکل اداره هواشناسی استان تهران با تاکید بر اینکه استان تهران هشتمین استان کم‌بارش در کشور است، ادامه داد: از ابتدای فروردین‌ماه تا ۲۶ فروردین ۲۸.۸ میلیمتر بارش در این استان ثبت شده است که نسبت به بلندمدت ۳۰ درصد کاهش بارندگی دارد. تمام شهرستان‌های تهران از ابتدای فصل فروردین تاکنون درگیر کاهش بارندگی هستند و هیچ شهرستانی افزایش بارندگی نداشت. به‌طور مثال شهرستان شمیرانات ۲۵ میلیمتر نسبت به بلندمدت کاهش بارندگی‌ دارد. دماوند ۲۳ میلیمتر، فیروزکوه ۱۷ میلیمتر و فقط  تهران از میان ۱۶ شهرستان دیگر، حدود ۶ میلیمتر افزایش بارندگی داشته است.

وی افزود: از ابتدای سال زراعی ( از مهر ۱۴۰۱ تا ۲۶ فروردین) نسبت به بلندمدت بیشترین میزان کاهش بارندگی مربوط به ایستگاه های دماوند، شمیرانات، فیروزکوه، پردیس، شهریار، قدس و تهران بوده است که ۳۸ میلیمتر ماهش بارندگی دارد.

غلامی در پایان تصریح کرد: از روز پنجشنبه تا جمعه(۲۴ تا ۲۵ فروردین) ایستگاه‌های آبعلی ۱۴ میلیمتر، میگون ۱۳ میلیمتر، شهریار۱۲ میلیمتر، لواسان ۱۰ میلیمتر، چیتگر ۹ میلیمتر، شمیرانات- اقدسیه و دماوند و پردیس ۸ میلیمتر، مهراباد و ژئوفیزیک ۷ میلیمتر، فرودگاه امام خمینی(ره) ۶ میلیمتر، ورامین ۴ میلیمتر و فیروزکوه ۱.۶ میلیمتر بارندگی دریافت کرده‌اند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین