کد خبر: ۸۳۵۰۰۰
تاریخ انتشار : ۲۷ فروردين ۱۴۰۲ - ۲۳:۲۳

رئیس سازمان تبلیغات: مداحان قلب جوانان را به آسمان گره می‌زنند

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه هرچه باهم مشورت کنیم، مشکلات برای تحقق اهداف رفع می‌شود، گفت: باید تقسیم کار داشته باشیم تا بخشی از کار را خانه مداحان، هیأت رزمندگان اسلام و کانون مداحان و ... انجام دهند.
رئیس سازمان تبلیغات: مداحان قلب جوانان را به آسمان گره می‌زنند
آفتاب‌‌نیوز :

ضیافت افطار حجت‌الاسلام محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با اقشار مختلف مداحان و ستایشگران شامگاه گذشته شنبه ٢۶ فروردین‌ماه در مجتمع فرهنگی انقلاب اسلامی (سرچشمه) برگزار شد. در این مراسم در ابتدا جمعی از مداحان به اظهار نظر پرداختند. مرتضی طاهری رئیس هیأت مدیره خانه مداحان از لزوم هم‌افزایی نهادهای مختلف مداحی برای جلوگیری از موازی‌کاری و صرف هزینه‌های مشابه گفت.

یدالله بهتاش دیگر پیرغلام حاضر در این مراسم بود که نکاتی درباره روند کار مداحان گفت. داوود علیزاده از مداحان آذری‌زبان هم دقایقی در این مراسم سخن گفت.

با تقسم کار در حوزه مداحی برای تحقق اهداف باید گام برداشت

در بخش دیگر این مراسم حجت‌الاسلام محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به جلالت و شأن مداحان و ستایشگران گفت: مداحان قلب جامعه و جوانان را به آسمان گره می‌زنند و این مأموریت ویژه آنان است. رهبر انقلاب، اخیراً مأموریت دیگری هم به شما در حوزه جهاد تبیین دادند که مسئولیت را مضاعف کرد.

راه مقابله با جنگ ترکیبی دشمن، جهاد تبیین است

قمی با بیان اینکه مقام معظم رهبری نخستین بار در تحلیف آیت‌الله رئیسی فرمودند این روزها درگیر جنگ ترکیبی هستند که روی افکار عمومی اثرگذار است و راه مقابله با آن جهاد تبیین است تصریح کرد: ایشان فرمودند هیأت کانون و سنگر جهاد تبیین است و به فرمودند در این عرصه به تبیین و تبلیغ پرداختند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی افزود: روشن کردن حق و حقیقت در این شرایط که همه برای ناامید کردن مردم تلاش می‌کنند بسیار مهم است گفت: رهبر انقلاب فرمودند ریشه‌ای‌ترین جهاد امیدآفرینی است که منبع اصلی امید اهل بیت (ع) هستند.

وی با اشاره به اینکه هرچه باهم مشورت کنیم، مشکلات برای تحقق اهداف مرتفع می‌شود افزود: تقسیم کار باید داشته باشیم تا بخشی از کار را خانه مداحان، بخشی را هیأت رزمندگان اسلام و بخش دیگر را کانون مداحان و .... انجام دهند. اختلاف تلخ و مضری باهم نداریم و همه نوکر اهل بیت (ع) هستیم و ما هم نوکری همه شما هستیم. تلاش داریم کانون مداحان با غنای بیشتری به فعالیت بپردازد.

حجت‌الاسلام مجید باباخانی رئیس سازمان هیأت و تشکل‌های دینی در این مراسم اظهار داشت: مجموعه سازمان هیأت و تشکل‌های دینی به عنوان زیرمجموعه سازمان تبلیغات اسلامی شکل گرفت تا هیأتی‌ها در آن برای انجام مأموریت‌ها و برنامه‌ها به هم‌افزایی برسند و ما نیز مشکلات مداحان و هیأت‌ها را پیگیری کنیم.

وی افزود: در حوزه نغمه‌پردازان وارد شدیم که بخشی از کار را مجمع شاعران اهل بیت (ع) و بخشی را دفتر نغمه‌پردازی پیش برد.

راه‌اندازی کمیته صیانت از مداحی در دستور کار است

باباخانی گفت: ساماندهی مراکز آموزش مداحی در دستور کار است. بخشی از آموزش‌ها توسط بزرگترها انجام می‌شود و بخش دیگر در جاهای دیگر دنبال می‌شود که نیاز به تولید محتوا و آموزش‌هایی در این زمینه است که الان در مراکز مختلف استان‌ها درحال پیگیری است.

وی افزود: راه‌اندازی کمیته صیانت از مداحی در دستور کار است تا هم پیگیر مشکلات مداحان را پیگیری کند و هم درصورت بروز هر مشکل و خطایی میان مداحان آنان را پیگیری کند.

احمد واعظی رئیس کانون مداحان در این مراسم گفت: کمیته صیانت بناست از جایگاه ستایشگری صیانت کند. اتفاقات خوبی در حوزه مداحی در رسانه ملی در حال رقم خوردن است که برنامه‌های محفل و معلی و هوای نو از این دست است.

این مداح در ادامه شعری در مدح امام رضا (ع) خواند و برای حضرت علی اصغر (ع) روضه‌خوانی کرد. این مراسم با دعای احمد چینی از پیرغلامان اهل بیت (ع) پایان یافت.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین