کد خبر: ۸۳۵۰۹۸
تاریخ انتشار : ۲۸ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۶

روایتی از اجرای طرح حجاب در یک پاساژ

نکته عجیب ماجرا این است که حقوق این افراد باید از سوی مرکز خرید پرداخت شود.
روایتی از اجرای طرح حجاب در یک پاساژ
آفتاب‌‌نیوز :

صبح شنبه-۲۶ فروردین- اجرای «طرح مبارزه با بدحجابی» از سوی فراجا آغاز شد. این طرح در ۳ حوزه معابر عمومی، خودرو و اماکن اجرایی می‌شود. گفته می‌شود در اولین روز از اجرای این طرح ماموران پلیس اماکن به مراکز تجاری و پاساژ‌ها مراجعه کرده و وضعیت حجاب فروشندگان و حاضران را بررسی کرده‌اند.

یکی از مخاطبان «شبکه شرق» حضور پلیس اماکن در یکی از مراکز تجاری شمال تهران را این گونه روایت می‌کند: «روز اول اجرای این طرح دو بنر جلوی در ورودی مرکز خرید نصب شد که محتوای آن در مورد رعایت حجاب در مرکز خرید بود. بعد از آن پلیس اماکن وارد مرکز خرید شد و به فروشندگان و کسبه یک به یک اعلام شد که باید حجاب را رعایت کنند. وضعیت حجاب در تمامی فروشگاه‌ها بررسی شد. اگر یکی از فروشندگان حجاب نداشت، تذکر داده می‌شد. همچنین به برخی از فروشندگان به دلیل پوشیدن شلوار زاپ‌دار هم تذکر دادند.»

وی که از کسبه این مرکز تجاری است، توضیح داد: «اماکن به هیات مدیره مرکز خرید اعلام کرده که باید ۲ مامور جلوی هر در ورودی مرکز خرید بایستند و اجازه ندهند زنان بدون حجاب وارد شوند. هیات مدیره به پلیس اماکن اعلام کرده که ما نیروی لازم، همچنین بودجه برای پرداخت حقوق به این افراد را نداریم. با این حال اماکن به کسبه تاکید کرده که باید این کار انجام شود و اگر نیاز باشد، نیرو‌هایی از کلانتری منطقه برای مرکز خرید فرستاده می‌شود. اما نکته عجیب ماجرا این است که حقوق این افراد باید از سوی مرکز خرید پرداخت شود.»

سخنگوی فراجا در اولین اظهارنظر رسمی پس از اجرای طرح سراسری عفاف و حجاب در کشور از ارسال چند صد پیامک کشف حجاب در خودرو و ۳۵۰۰ پیامک رعایت قوانین برای واحد‌های صنفی خبر داد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین