کد خبر: ۸۳۵۳۴۵
تاریخ انتشار : ۲۹ فروردين ۱۴۰۲ - ۲۰:۴۴

فیلم| بررسی حکم پرونده هواپیمای اوکراینی در صداوسیما؛ کوتاه و با عجله؟!

بعد از اعلام رای دادگاه سقوط هواپیمای اوکراینی صداوسیما شب گذشته بخش‌های پایانی گفت‌وگوی ویژه خبری خود در شبکه یک را به این موضوع و اعتراض و نارضایتی خانواده‌ها اختصاص داد. گفت‌وگویی کوتاه و با عجله برای ختم به خیر شدن موضوع!.
فیلم| بررسی حکم پرونده هواپیمای اوکراینی در صداوسیما؛ کوتاه و با عجله؟!
آفتاب‌‌نیوز :

حکم پرونده سقوط هواپیمای اوکراینی بالاخره بعد از گذشت 3 سال و برگزاری 20 جلسه دادگاه اعلام شد. اما همان‌طور که روند دادگاه رضایت خانواده‌های داغدار را جلب نکرده بود و اعتراضاتی هم به این موضوع داشتند، اعلام حکم دادگاه هم با اعتراض آنها روبه‌رو شد. خانواده‌ها بارها و بارها اعلام کرده بودند اتهامات و کیفرخواست را قبول ندارند و از نظر آنها مسئولان اصلی مقصر این ماجرا هستند و باید در

بعد از اعلام رای دادگاه صداوسیما هم شب گذشته بخش‌های پایانی گفت‌وگوی ویژه خبری خود در شبکه یک را به این موضوع و اعتراض و نارضایتی خانواده‌ها اختصاص داد. گفت‌وگویی کوتاه و باعجله شاید برای ختم به خیر شدن موضوع

افتخاری، رئیس سازمان قضائی نیروهای مسلح استان تهران و خانواده یکی از جانباختگان حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی هم از قم مهمان این برنامه بودند. مدت زمان این برنامه نهایتا 9 دقیقه بود، آن هم در حالی که دو مهمان داشت. بر همین اساس، مجری در مقاطعی اعلام می‌کرد که چند دقیقه تا اتمام برنامه باقی مانده و به مهمانان با طرح سوالاتی القا می‌کرد تا سریع‌تر به صحبت‌های خود خاتمه دهند. عجله مجری برای تمام شدن بحث در حالی بود که همزمان زیرنویس این برنامه اعلام می‌کرد برنامه بعدی مجله فوتبال است.

تمام این روند در حالی اتفاق افتاد که فردی از خانواده جانباختگان در این گفت‌وگو تاکید کرد همه خانواده‌ها به این حکم اعتراض دارند و گفت که مسئولان قضایی باید توضیح دهند چرا برای فرماندهان اصلی قرار منع تعقیب صادر کرده‌اند. او بارها تاکید کرد که خواستار روشنگری و توضیح مقامات هستند.

گفتنی است متهم ردیف اول این پرونده به 13 سال زندان محکوم شد و بقیه متهمان هم به همین نسبت حکم‌های زندان گرفته‌اند.

این پرونده‌ علاوه بر غم سنگینی که بر دل خانواده‌ها و مردم ایران گذاشت، در طول سه سال گذشته حواشی بسیاری هم به دنبال داشته است. در این 3 سال که پرونده در جریان بوده حدود 50 خانواده از ادامه پیگیری و شکایت خود به دلیل عدم رضایت از روند دادگاه صرف‌نظر کرده و دیگر خانواده‌های باقیمانده نیز بارها عدم رضایت خود از این دادگاه را اعلام کردند.

همچنین خانواده اسدی‌لاری که دو فرزند خود را در جریان سقوط این هواپیما از دست داده‌اند، در گفت‌وگوی تصویری تاکید کرده بودند امیدی به اجرای عدالت در جریان این دادگاه ندارند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین