کد خبر: ۸۳۵۴۹۳
تاریخ انتشار : ۳۰ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۹:۴۰

افزایش قربانیان کرونا در فارس

براساس آمار‌های اعلامی علوم پزشکی شیراز، طی ۲۴ ساعت گذشته با اضافه شدن ۲ مورد فوت، تعداد قربانیان کروناویروس در فارس به ۸۱۹۹ نفر افزایش یافت.
افزایش قربانیان کرونا در فارس
آفتاب‌‌نیوز :

براساس آخرین اطلاعات آماری اعلام شده از ابتدای شیوع کروناویروس تا روز ۳۰ فروردین با انجام ۲ میلیون و ۲۷۴ هزار و ۶۳۸ تست تشخیصی تعداد ۶۶۴ هزار و ۳۷۷ بیمار مثبت در استان فارس شناسایی شده است.

برابر این اطلاعات آماری، طی این مدت از کل بیماران شناسایی شده، ۶۵۶ هزار و ۳۰ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

این آمار حاکیست که با بستری ۲۸ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۲۳۰ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۳۵ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته، دو مورد جدید فوت ناشی از کووید۱۹ در فارس گزارش شده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت هزار و ۱۹۹ نفر رسیده است.

آمار یاد شده نشان می‌دهد که تاکنون ۸ میلیون و ۲۹۰ هزار و ۲۸۳ دُز واکسن در شهرستان‌های زیرمجموعه علوم پزشکی شیراز تزریق شده که شامل سه میلیون و ۴۳۵ هزار و ۳۹۰ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۲ هزار و ۴۰۸ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۶ هزار و ۲۰۲ دُز نوبت سوم و ۱۳۶ هزار و ۲۸۳ دُز یادآور واکسن بوده است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین