کد خبر: ۸۳۵۶۸۷
تاریخ انتشار : ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۵
معاون قضایی قوه قضاییه اعلام کرد

جزئیات عفو رهبر انقلاب؛ تغییر مجازات ۱۲۰ اعدامی به حبس

معاون قضایی قوه قضاییه در اعلام جزییات عفو مقام معظم رهبری به مناسبت عید سعید فطر خبر داد که ۱۲۰ نفر از افرادی که در این دوره مشمول عفو شده‌اند مجازات قطعی آن‌ها اعدام بود که با تخفیف و تبدیل مجازات آنان به حبس تغییر کرده است.
جزئیات عفو رهبر انقلاب؛ تغییر مجازات ۱۲۰ اعدامی به حبس
آفتاب‌‌نیوز :

حجت الاسلام والمسلمین رحیمی معاون قضایی قوه قضاییه درباره جزئیات عفو و تخفیف مجازات محکومان دادگاه‌های عمومی و انقلاب، سازمان قضایی نیرو‌های مسلح و تعزیرات حکومتی از سوی رهبری به مناسبت عید سعید فطر بیان کرد: در این مرحله یک هزارو ۷۶۰ نفر که پرونده آنان در کمیسیون عفو و بخشودگی بررسی شده بود شرایط استحقاق عفو را داشتند اسامی آنان پس از تایید و ارسال ریاست قوه قضاییه به محضر مقام معظم رهبری، مورد موافقت ایشان قرار گرفت.

به نوشته قوه قضاییه، وی افزود از مجموع یک هزارو ۷۶۰ نفر مشمول عفو و تخفیف مجازات در این مرحله ۴۰۴ نفر منتهی به آزادی و مختومه شدن پرونده آنان و یک هزارو ۳۵۶ نفر باقیمانده مشمول تخفیف و تبدیل مجازات شدند.

معاون قضایی قوه قضاییه ادامه داد: از مجموع یک هزارو ۷۰۶ نفر مشمول اصل یک هزارو ۳۳۲ نفر پرونده آنان مربوط به دادگستری‌ها و محاکم عمومی و انقلاب، ۳۵۵ نفر مربوط به سازمان تعزیرات حکومتی و ۷۳ پرونده دیگر مربوط به سازمان قضایی نیرو‌های مسلح بود.

وی گفت: ۱۲۰ نفر از افرادی که در این دوره مشمول عفو شده اند مجازات قطعی آن اعدام بود که با تخفیف و تبدیل مجازات آنان به حبس تغییر کرده است و ۲۰ نفر از محکومان اتباع بیگانه از کشور‌های مختلف بوده‌اند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین