کد خبر: ۸۴۰۳۳۷
تاریخ انتشار : ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۵
مزایده آی تی آی هنوز لغو نشده است

۱۲۰ نفر از بازنشستگان آی تی آی بدون دریافت مطالباتشان فوت کردند

در هفته اخیر یکی دیگر از بازنشستگان شرکت آی تی آی به دیار باقی شتافت تا شمار بازنشستگانی که بدون دریافت مطالباتشان از دنیا می‌روند به ۱۲۰ نفر برسد و حدود ۱۳۰۰ بازنشسته نیز همچنان چشم به راه مطالبات خود باشند.
۱۲۰ نفر از بازنشستگان آی تی آی بدون دریافت مطالباتشان فوت کردند
آفتاب‌‌نیوز :

هر سال که می‌گذرد چند نفری از لیست بلند بالای مجموعه آی تی آی که ۱۷ سال است در نوبت دریافت مطالبات خود هستند؛ کم می‌شود.

کارگرانی که سال‌ها پیگیر حق و حقوق خود بودند کنج خلوت گرفته و با ناامیدی یک به یک روانه خانه آخرت می‌شوند.

به رغم پیگیری مسئولان استان و کشور برای پرداخت مطالبات  کارگران بازنشسته این مجموعه، اما هنوز راهکار مناسبی برای پرداخت این مطالبات ارائه نشده است.

رئیس کانون کارگران بازنشسته مخابرات راه دور شیراز با بیان اینکه  ملک اردیبهشت مجموعه آی تی آی توسط سازمان تامین اجتماعی رفع بازداشتی نشده است، می‌گوید: این امر سبب شده تا ملک اردیبهشت را نتوان فروخت و پول حاصل از فروش آن را به بازنشستگان پرداخت کرد و هیچ اتفاقی در این بخش رخ نداده است.

هاشم شمشیری در گفتگو با ایلنا هیچ افق روشنی جهت پرداخت مطالبات بازنشستگان نمی‌بینیم، می‌افزاید: به رغم اینکه شورای تامین استان به سازمان ثبت اسناد اعلام کرد که مراحل فروش ملک اردیبهشت انجام شود، اما متاسفانه ثبت اسناد به مصوبه شورای تامین اعتنایی نکرد.

شمشیری با اشاره به اینکه طی جلسه‌ای که با ریاست سازمان تامین اجتماعی استان داشتیم مقرر شد که سازمان ثبت عملیات فروش ملک اردیبهشت را انجام دهد، ادامه می‌دهد: تمام ادارات موظف به رعایت دستورات شورای تامین هستنداما سازمان ثبت مصوبه شورای تامین را اجرا نکرد.

وی با بیان اینکه مزایده مجموعه آی تی آی به دلیل نبود مشتری لغو شد و بانک ملی تمایل به خرید مجموعه آی تی آی به صورت مشاعی داشت، می‌گوید: مسئولان استان تلاش می‌کنند تا بانک ملی بتوانند این مجموعه را به صورت مالکیتی خریداری کنند تا در ادامه این مجموعه را به سرمایه گذاران بفروشند.

رئیس کانون کارگران بازنشسته مخابرات راه دور شیراز با اشاره به اینکه دو سرمایه گذار از سرمایه گذاری در مجموعه آی تی آی استقبال کردند، می‌افزاید: حل نشدن مشکل توسط بانک ملی سبب شد اتفاق مثبتی رخ ندهد.

شمشیری با بیان اینکه اگر مسئولان خواستار برگزاری مزایده مجدد آی تی آی هستند باید مزایده قبلی را باطل کنند، تصریح می‌کند: طی جلسه‌ای که با دادستان و معاون دادستانی داشتیم عنوان شد که به دلیل نبود مشتری در مزایده مجموعه آی تی آی مطابق قانون مسئولان می‌توانند این مجموعه را به اولین مشتری بفروشند که هنوز این اتفاق رخ نداده است.

آی تی آی حدود ۷۵۰ میلیارد تومان ارزش گذاری شده است

وی با بیان اینکه میزان ارزش مجموعه آی تی آی به همراه اموال منقول و غیر منقول حدود ۷۵۰ میلیارد تومان ارزش گذاری شده است، می‌گوید: حدود ۱۷ سال است که چشم به راه مطالبات هستیم.

رئیس کانون کارگران بازنشسته مخابرات راه دور شیراز با اشاره به اینکه سهامدار مجموعه آی تی آی دارای نفوذ بسیار بالایی در میان مسئولان کشور است، ادامه می‌دهد: تاکنون حدود ۷ استاندار در زمان مسئولیت شان با مشکل آی تی آی به خوبی آشنا شدند که از زمانی روی کار آمدن آقای ایمانیه کمی امیدوار‌تر از قبل هستیم.

زور مسئولان به سهامداران آی تی آی نمی‌رسد

شمشیری با اشاره به اینکه هنوز هیچ مسئولی نتوانسته یک ریال مطالبات بازنشستگان آی تی آی را دریافت کنند، بیان می‌کند:مسئولان در حل بعضی از مشکلات بازنشستگان باز مانده اند و نفوذ‌های سهامداران عمده آی تی آی در کشور باعث شده تا تمام کار‌ها و تلاش‌ها جهت پرداخت مطالبات بی نتیجه بماند.

وی با بیان اینکه آقای رئیسی زمانی که ریاست قوه قضائیه را بر عهده داشت در سفر به شیراز و در سال ۱۳۹۹ قول پرداخت مطالبات بازنشستگان ظرف یک ماه را داد، ادامه می‌دهد:، اما تاکنون هیچ اتفاقی رخ نداده و زور هیچ مسئولی به این افراد و سهامداران نرسیده است.

رئیس کانون کارگران بازنشسته مخابرات راه دور شیراز در ادامه با اشاره به اینکه حتما دلایلی وجود دارد که اجازه پرداخت مطالبات بازنشستگان را نمی‌دهند، می‌افزاید: بازنشستگان آی تی آی همواره خواستار دریافت مطالباتشان هستند و ضمن تشکر از مجموعه ریاست استان آقای ایمانیه بابت پیگیری ها، اما هنوز نتیجه خاصی دریافت نکردیم.

وی بر لزوم تشکیل کمیته ویژه برای رسیدگی به مشکلات بازنشستگان آی تی آی تاکید می‌کند و می‌افزاید: بار‌ها به همکارانمان برای دریافت مطالباتشان امید داده ایم، اما بعد از مدتی دوباره به نقطه صفر باز گشته ایم و جهت دریافت مطالباتمان دیگر نمی‌دانیم باید به چه شخص و نهادی مراجعه کنیم.

ایراداتی نسبت به روند برگزاری مزایده وارد شده است

 عضو کمیسیون برنامه بودجه هم در ادامه با بیان اینکه هفته گذشته جلسه‌ای را با استاندار و مدیر عامل بانک ملی برگزار کردیم، می‌گوید: با توجه به حکم دادستان و قیمت گذاری‌ها به این نتیجه رسیدیم که مجموعه آی تی آی با مشارکت بانک ملی و سرمایه گذاران سهام‌ها تقسیم و مطالبات بازنشستگان پرداخت شود.

جعفر قادری با اشاره به اینکه جلسات بعدی این بخش هفته آینده توسط استانداری برگزار می‌شود، می‌افزاید: تمام تلاش بر عملیاتی شدن این موضوع است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس هم با بیان اینکه طی جلسه‌ای که هفته گذشته با مدیر عامل بانک ملی داشتیم، می‌گوید: پیرو پیگیری‌های رئیس جمهور و رئیس قوه قضائیه و حسب دادستان کشور در استان مبنی بر تعیین تکلیف آی تی آی بر اساس مزایده مقرر شد تا امروز یک جلسه با مسئولان بانک ملی و با حضور دادستانی و دستگاه اجرائی استان تصمیم گیری‌هایی انجام دهیم.

محسن ربانی زاده با بیان اینکه ایراداتی نسبت به روند برگزاری مزایده وارد شده است، می‌افزاید: در این رابطه باید موضوعات را بحث کنیم و در صورتی که بانک ملی بتواند به صورت شش دانگ مالک آی تی آی شود و از طریق روش‌های بانکی مانند اجاره به شرط تملیک، فروش یکجا و اقساطی به سرمایه گذار دیگری واگذار کند.

وی با بیان اینکه مزایده آی تی آی هنوز لغو نشده است و در حال بررسی ایرادات به مزایده هستیم، بیان می‌کند: بانک ملی می‌تواند سهم خودش را به صورت مشاعی بگیرد که این اتفاق هیچ تغییری در بخش تولید، واگذاری و اشتغال ایجاد نمی‌کند.

ربانی زاده با بیان اینکه همراهی بانک ملی و واگذاری مجموعه آی تی آی به سرمایه گذار با روش‌های مالی مطرح در بانک می‌تواند کارخانه آی تی آی را به اهلش واگذار کند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین