کد خبر: ۸۴۰۵۰۵
تاریخ انتشار : ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۶

دفاع عجیب خاتمی از دولت رئیسی: اگر هم خطا کنند، اجر دارند/ برای رابطه با ایران صف کشیده اند

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: امروز همسایه‌های کشور برای رابطه با ایران صف کشیده اند. رابطه با عربستان انجام شد، روابط با کشور مصر همین روز‌ها عادی خواهد شد و دو طرف سفارت خودشان را افتتاح خواهند کرد، اردن و همه آن‌هایی که با تهدید امریکا علیه ما بودند در جبهه متحدان با نظام اسلامی قرار گرفتند و این یعنی روز به روز بر توفیقات نظام اسلامی افزوده می‌شود.
دفاع عجیب خاتمی از دولت رئیسی: اگر هم خطا کنند، اجر دارند/ برای رابطه با ایران صف کشیده اند
آفتاب‌‌نیوز :

آیت الله سید احمد خاتمی در مراسم گرامیداشت سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) در سالن حضرت زهرا (س) سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین برگزار شد، گفت: مقام معظم رهبری حضور مردم در مراسم تشییع پیکر پاک حاج قاسم سلیمانی را رفراندوم نامیدند. آن روز دشمنان کور بودند و آن جمعیت عظیم را ندیدند. حضور میلیونی مردم در تهران، مشهد، قم، کرمان و همه جا، «فتح البصائرکم» را خدا در ملت ایران قرار داده است و پیوسته باید تلاش کرد که این چشم‌ها را کور نکنند تا واقعیات درک شود.

وی خاطرنشان کرد: ۴۴ سال از عمر این نظام اسلامی با عزت و اقتدار گذشت. در طول این مدت بر خلاف ادعای زورگویان که به دنبال ایجاد خاورمیانه جدید با حاکمیت استبداد بودند، خاورمیانه جدید با محوریت جبهه مقاومت شکل گرفت. عضو شورای نگهبان عنوان کرد: سلاح جبهه مقاومت در لبنان و فلسطین، روزگاری سنگ بود، اما امروز با ده‌ها موشک، رژیم صهیونیستی را زمین‌گیر کردند، آنچنان که صهیونیست‌ها مجبور شدند آتش بس را بپذیرند. این یعنی خاورمیانه جدید با محوریت مقاومت. جبهه مقاومت در منطقه حرف اول را می‌زند و دشمنان این جبهه ناکام ماندند.

آیت الله خاتمی بیان کرد: امروز ایران اسلامی از جایگاه رفیعی در منطقه برخوردار است. نمونه این امر استقبال و تجلیل از رئیس جمهور ایران در سوریه است که این تجلیل تنها از آقای رییس جمهور نبود بلکه تجلیل و تشکر از ملت ایران بود. امروز همسایه‌های کشور برای رابطه با ایران صف کشیده اند. رابطه با عربستان انجام شد، روابط با کشور مصر همین روز‌ها عادی خواهد شد و دو طرف سفارت خودشان را افتتاح خواهند کرد، اردن و همه آن‌هایی که با تهدید امریکا علیه ما بودند در جبهه متحدان با نظام اسلامی قرار گرفتند و این یعنی روز به روز بر توفیقات نظام اسلامی افزوده می‌شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: در عرصه داخلی هم کار‌های بزرگی در این کشور صورت می‌گیرد. پروژه‌های بزرگ آبرسانی در کشور در این دولت افتتاح می‌شود. هرگز نمی‌خواهیم نارسایی‌ها در کشور وجود داشته باشد، گرانی‌های افسار گسیخته بی حساب و کتاب از نابسامانی‌های کشور است. این‌ها را باید دید، اما موفقیت‌ها را نیز در کنار این مشکلات باید دید.

آیت الله خاتمی تصریح کرد: دشمنان تلاش می‌کنند ضعف‌های ما را بزرگ جلوه دهند و اصلا خدمات دیده نشود. در کنار بیان مشکلات باید این امیدآفرینی‌ها را هم بگویید که رییس جمهور و مجموعه دولت شبانه روز در حال خدمت است.

وی یادآور شد: جمعی که سرکار آمدند خادم ملت هستند و می‌خواهند به مردم خدمت کنند. کسی که خطا می‌کند، چون قصد خدمت دارد اجر دارد. گرانی‌ها را منکر نیستیم، اما بخشی از این گرانی‌ها بخاطر این است که ما در حال جنگ اقتصادی هستیم. ما با دشمنانی طرف هستیم که نسبت به انقلاب و موفقیت‌های آن کینه دیرینه دارند و ۴۴ سال است که برای ممانعت از موفقیت و پیشرفت کشور توطئه‌های زیادی را اجرا کرده اند.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: رهبر انقلاب حرکت پاییز ۱۴۰۱ را به فتنه تعبیر نکردند و آن را اغتشاشات خواندند. اغتشاشات خطرناکتر از تمام تحرکات علیه نظام است. یعنی بعد از انقلاب غائله کردستان را داشتیم و بعد گنبد و خلق عرب را در خرمشهر داشتیم و خلق آذربایجان و... داشتیم. یعنی مدام ما گرفتاری داشتیم و جنگ ۸ ساله‌ای که تنها با صدام نبود و دنیا یکدست شده بود. ۷ کودتا علیه نظام اسلامی تدارک دیدند که خوشبختانه همه این‌ها قبل از عمل خنثی شد.

آیت الله خاتمی بیان کرد: پرچم نماد یک ملت است و سوزاندن پرچم یعنی سوزاندن یک ملت و این‌ها پرچم را سوزاندند و آن هم پرچمی که مزین به الله است. کار‌هایی که در این اغتشاشات صورت گرفت نهایت توان ضد انقلاب بود، اما حضور مردم را باید یکی از دلایل مهم ناکام ماندن آن‌ها دانست. انصافا حضور مردم جانانه بود و عالی وارد صحنه شدند و مکرر علیه اغتشاشگران به صحنه آمدند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین