کد خبر: ۸۴۰۵۹۱
تاریخ انتشار : ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۵
سیمور هرش:

چند کشور اروپایی از اوکراین خواسته‌اند به جنگ پایان دهد

سیمور هرش، روزنامه‌نگار تحقیقی آمریکایی با انتشار مطلبی در وبسایتش فاش کرد، گروهی از کشور‌های اروپایی تحت رهبری لهستان از ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین خواسته‌اند به جنگ با روسیه پایان دهد.
آفتاب‌‌نیوز :

سیمور هرش در این مطلب متذکر شد: "لهستان این گروه از کشورها را رهبری می‌کند. آنها به صورت محرمانه از اوکراین خواسته‌اند راهی برای پایان دادن به جنگ حتی در صورت لزوم با تسلیم شدن، پیدا کند.

به گزارش خبرگزاری تاس، به گفته او، این گروه از کشورها متشکل از کشورهای حوزه بالتیک و کشورهای حوزه شرق اروپا از جمله مجارستان، لتونی، لیتوانی و استونی هستند.

این روزنامه‌نگار محقق بیان داشت، رئیس جمهور اوکراین "کوتاه نمی‌آید" و "دارد پشتیبانی خصوصی همسایگانش را از دست می‌دهد."

این روزنامه نگار آمریکایی پیشتر با استناد به منابع خود اظهار کرده بود، اوکراین در وضعیتی سخت به سر می‌برد و طول جنگ اوکراین تنها وابسته به تعداد جانهایی است که زلنسکی خواستار فدا کردن آنها است.

سیمور هرش همچنین تصریح کرد، دلیل این که جنگ در اوکراین طول کشید این بوده که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا "تصمیم به پیروز شدن در اوکراین گرفت."

هرش هم‌چنین در مطلبی که در هشتم فوریه منتشر کرده بود به نقل از یک منبع گفت، غواصان نیروی دریایی آمریکا با کمک متخصصان نروژی اقدام به کار گذاشتن بمب‌هایی در زیر خط لوله‌های انتقال گاز نورد استریم ۱ و نورد استریم ۲ تحت پوشش رزمایش "بالتاپس" در ژوئن ۲۰۲۲ کردند. به گفته سیمور هرش، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا بعد از ۹ ماه رایزنی با مقامهای امنیت ملی تصمیم به اجرای این عملیات گرفت.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین