کد خبر: ۸۴۰۷۲۹
تاریخ انتشار : ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۲۰:۴۸
"قهرمان نشدن برایمان سخت بود، چون استحقاقش را داشتیم"

ساپینتو: ۷ ماه و نیم است که حقوق نگرفته‌ام! / دوست دارم در استقلال بمانم اما...

سرمربی استقلال گفت: استحقاق قهرمانی را داشتیم و اگر واقعیت بر تصمیم‌گیری‌ها حاکم بود، از ۲، ۳ بازی قبل قهرمان بودیم.
ساپینتو: ۷ ماه و نیم است که حقوق نگرفته‌ام! / دوست دارم در استقلال بمانم اما...
آفتاب‌‌نیوز :

ریکاردو ساپینتو، سرمربی استقلال در نشست خبری پیش از بازی تیمش مقابل تراکتور در هفته پایانی لیگ برتر اظهار کرد: تراکتور تیم بسیار خوبی است. بعد از حضور خمس تیمشان پیشرفت کرد و کیفیت بازی‌شان خیلی بهتر شد. آن‌ها بازی خوبی انجام می‌دهند و از نظر انفرادی نیز بازیکنان با کیفیتی دارند. متاسفانه دیگر نمی‌توانیم برای هدفی که داشتیم یعنی قهرمانی بجنگیم.

او ادامه داد: امیدوارم بتوانیم بازی خوبی انجام دهیم و یک بازی خوب و باکیفیت بین دو تیم باشد. البته می‌خواهیم لیگ را با برد و ۳ امتیاز به پایان برسانیم. برای من و تیم خیلی سخت بود که استقلال به قهرمانی نرسید چون ما استحقاقش را داشتیم. اگر واقعیت بر تصمیم‌گیری‌ها حاکم بود، از ۲، ۳ بازی قبل قهرمان بودیم.

او درباره اظهار نظرش پس از بازی رفت مقابل تراکتور که اعلام کرد از کیفیت شاگردانش در آن مسابقه راضی نبود، گفت: در آن بازی بد نبودیم اما قدرت خود را هم نشان ندادیم. در بازی دوم مقابل تراکتور در جام حذفی خوب بازی کردیم و کیفیت و قدرت خود را نشان دادیم. باید به خوب بازی ‌کردنمان مقابل این تیم ادامه دهیم و ببریم. در حال حاضر هدف اصلی من این است که فردا برنده شویم.

ساپینتو در رابطه با هدف تیمش در جام حذفی بیان کرد: همیشه به بازی بعدی فکر می‌کنیم و بعدا فرصت داریم که به جام حذفی فکر کنیم. فعلا درباره جام حذفی وقت داریم که صحبت کنیم.

او در رابطه با اتفاقات فصلی که گذشت، عنوان کرد: همینطور که قبلا گفتم هر بازی که احساس کردم از ما امتیاز گرفته شده خوب بازی کردیم و موقعیت زیاد درست کردیم. گل زدیم و پنالتی گرفتیم که برایمان نگرفتند. خیلی چیزها اتفاق افتاد. اگر کمک داور ویدیویی بود، امسال قهرمان می‌شدیم. امیدوارم برای فصل بعد فدراسیون برای حقیقت و واقعیت فوتبال این سیستم را بیاورد. تماشاگران همه تیم‌ها استحقاق این را دارند. فقط تکنولوژی کمک داور ویدیویی نیست.

سرمربی استقلال ادامه داد: در حال حاضر با تجربه‌ای که دارم می‌گویم مسائلی هست که داور می‌تواند تصمیم بگیرد اما صحبت‌های دو طرف می‌تواند روی داور اثر بگذارد. این را می‌توانم بپذیرم که بعضی از تصمیمات داوران لحظه‌ای و سریع است و به هر حال اشتباه پیش می‌آید. حتی اگر دو، سه بار ببینیم نمی‌دانیم چه تصمیمی بگیریم. من اشتباهات را می‌پذیرم اما نه همه اشتباهات و نه علیه یک تیم خاص. اگر اینجا بمانم می‌خواهم فصل بعد کمک داور ویدیویی داشته باشیم.

او درباره ادامه همکاری‌اش با استقلال عنوان کرد: علاقه قلبی من این است که بمانم اما من مالک باشگاه نیستم. من عاشق باشگاه، تیم، بازیکنان، هواداران و ایران هستم و دوست دارم اینجا بمانم اما برخی چیزها در فوتبال باید بهبود پیدا کند تا واقعیت بازی در نتایج بیشتر دیده شود. اگر قرارداد جدید تا الان امضا نشده به خاطر من نبوده است. آقای کریمی قدرت این را دارند که تصمیم بگیرند. در مسیر درستی هستیم چون با مدیر برنامه‌ام مذاکره می‌کنند اما من تصمیم گیرنده نیستم.

ساپینتو ادامه داد: برای این‌که بتوانم در باشگاه بمانم مشکلات بیشتری وجود دارد. من درباره چیزهایی صحبت کردم که تیم سطح بالایی مثل استقلال نیاز دارد و همان شرایط تیم‌های دیگر را داشته باشد تا بتواند بجنگد و برای قهرمانی تلاش کند. امسال حتی نزدیک شرایط مشابه‌مان نبودیم. پرسپولیس، سپاهان، فولاد و تراکتور شرایط خوبی دارند. مس رفسنجان سه زمین و دو ورزشگاه دارد و در حال ساخت هتل هستند که فوق العاده است.

او اضافه کرد: ما هم باید شرایط مشابهی داشته باشیم. مسائل مالی‌مان باید سر وقت باشد و دوام و امنیت کاری اعضای باشگاه باید وجود داشته باشد. غیر ممکن است که در یک سال سه مدیرعامل داشته باشید. این مسائلی است که می‌خواهم برای آینده حل شود. این برای من از همه چیز مهم‌تر است.

سرمربی استقلال درباره میزان دریافتی‌اش در چند وقت اخیر عنوان کرد: نه من و نه بازیکنان پولی نگرفته‌ایم. شرایط همان است. ۷ ماه شده که دریافتی نداشته‌ام. پاداش را دریافت کردم اما اکنون درباره حقوق صحبت می‌کنم. اگر در ۱۱ ماه بخواهم بگویم، ۷ ماه نگرفتم و خودتان می‌توانید حساب کنید. دو هفته دیگر ۸ ماه می‌شود.

او در رابطه با نگرانی هواداران نسبت به تمدید نشدن قراردادش گفت: خوشحالم که هواداران می‌خواهند که من ادامه دهم. من دوست دارم بمانم و ادامه دهم. می‌خواهم همه چیز بهتر شود تا فصل بهتری در آینده داشته باشیم. از هفته سوم، چهارم که آمدم، هر هفته گفتند مربی جدید می‌آید. از ماه اول با این فشار کار کردم و هیچوقت آن ثبات ذهنی را نداشتم. با همه چیزهایی که پشت سر گذاشتیم، تا بازی آخر برای قهرمانی جنگیدیم و سوپرکاپ را گرفتیم.

ساپینتو اضافه کرد: در ۷۵ سال گذشته این تیم دو بار قهرمانی پشت سر هم نداشته است. حتی با این وجود بد عمل نکردیم و اکنون در نیمه نهایی جام حذفی هستیم. با همه مشکلات، این یک فصل درجه یک است و به بازیکنانم افتخار می‌کنم. بعضی وقت‌ها به بعضی بازیکنان اطمینان دارید. حسینی، دروازه‌بانم که در تیم ملی است و کاپیتان تیمم است. عارف غلامی، دفاع وسطم و بقیه بازیکنان که فصل فوق العاده‌ای را می‌گذرانند. به آن‌ها اطمینان دارم. این بازیکنان قهرمان هستند. آن‌ها ۷ ماه است که دریافتی نداشته‌اند و رسانه‌ها باید این موضوع را درک کنند. یک بازیکن نمی‌تواند اینگونه در دسترس باشد و صد درصد عملکرد فوق العاده‌ای داشته باشد. سه بازی پیش من گفتم بازیکنانم از نظر ذهنی خسته شده‌اند و این واقعیت است چون آن‌ها با خیلی چیزها جنگیدند. در بازی قبل به چند بازیکنم استراحت دادم و در این بازی به چند بازیکن دیگر استراحت می‌دهم چون می‌خواهم تیمم مقابل نساجی در جام حذفی سرحال باشد.

او ادامه داد: اگر سرحال نباشیم بازی سختی پیش رو خواهیم داشت. من ۲۷ بازیکن دارم و در این دو بازی می‌خواهم با همه آن‌ها منصف باشم. همه بازیکنانم استحقاق دارند که بازی کنند و در این بازی از بازیکنان دیگرم استفاده می‌کنند. ما یک تیم هستیم و بازیکن محور نیستم. من قدردان همه بازیکنان هستم که همیشه متحد بودند تا بهترین عملکردشان را نشان دهند. باور کنید که یک فصل درجه یک را پشت سر گذاشتیم. بسیار خوشحالم و به بازیکنان و هوادارانم افتخار می‌کنم. امیدوارم هواداران بیایند و این بازی را ببریم.

سرمربی استقلال در رابطه با جذب نکردن بازیکن در نیم فصل در مقایسه با فصل گذشته آبی‌پوشان که منجر به قهرمانی این تیم شد، گفت: فصل پیش تیم از نظر شرایط مالی، آقای آجورلو استراتژی خوب و مشخصی داشت و وضعیت مالی اینگونه نبود. ما امسال دو زمین تمرین خوب را از دست دادیم چون پولش را ندادیم. وقتی که در یک سال سه مدیرعامل عوض می‌شود سخت است. من نمی‌توانم در چشم بازیکنانم نگاه کنم چون نتوانسته بودیم پولشان را بدهیم. چرا باید در نیم فصل بازیکن جدید می‌گرفتیم؟ این منصفانه نیست. پولی برای بازیکن جدید ندادیم، به خاطر این که به بازیکنان خودمان پرداخت شود. متاسفانه این کار انجام نشد و دلیل اینکه بازیکن جدید نیاوردم همین بود.

او درباره روند نزولی این تیم نسبت به فصل گذشته بیان کرد: با اتفاقاتی که افتاد و حواشی این فصل در حالت عادی، استقلال باید با رتبه نهم فصل را تمام می‌کرد. ما برای قهرمانی جنگیدیم و شما نمی‌توانید تصور کنید که تیمم ماه‌ها چه چیزهایی را گذراند و فقط خودمان می‌دانیم.

ساپینتو در رابطه با میدان دادن به جوانان و بازیکنان پایه باشگاه استقلال عنوان کرد: ما چند بازیکن جوان داریم که با ما کار می‌کنند و فکر می‌کنم استعداد دارند. این بازیکنان باید بازی کنند و به بلوغ برسند. اگر در ایران بمانم، برای فصل آینده و سال‌های بعد، از باشگاه می‌خواهم با این بازیکنان قرارداد بسته شود. این جوانان باید بازی کنند و به بعضی‌هایشان اجازه دهیم قرضی بروند و بازی کنند. باید نظارت دقیق روی آن‌ها داشته باشیم و بعدا بتوانند برای ما بازی کنند.

او در پایان عنوان کرد: شاید یکی دو بازیکن جوان را نگه داریم که با بازیکنان بزرگسالمان تمرین کنند و تجربه کسب کنند. مثلا دروازه‌بان جوان ما، دفاع وسط جوان ما و یکی دو بازیکن دیگر برای فصل آینده می‌توانند بیشتر بازی کنند. با این حال بازی کردن در استقلال فشار زیادی دارد. باید به این بازیکنان کمک کنید تا به درستی به تیم اضافه شوند. باید قدم به قدم جلو برویم و ببینیم چه زمانی مناسب است وقت دهیم تا بهتر شویم. این را در ذهن خودم دارم تا برای فصل بعد انجامش دهم.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین