کد خبر: ۸۴۰۹۶۶
تاریخ انتشار : ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۰۱:۳۰
طالبان باید پاسخگوی حق آبه ایران باشد

کاظمی قمی: اگر طالبان آب ندهد، حجت برای ایران تمام است

نماینده ویژه رئیس جمهور در امور افغانستان و سرپرست سفارت کشورمان با بیان این که در مدت یک ماه طالبان باید حقآبه را به ایران دهد، اظهار داشت‌: اگر آب باشد و طالبان ندهد برای ایران حجت تمام است که این مساله جزو حقوق ملت بوده و چگونه باید عمل کند.
آفتاب‌‌نیوز :

حسن کاظمی قمی در گفت و گوی تلویزیونی درخصوص پرداختن حقآبه هیرمند از سوی هیات حاکمه افغانستان گفت: اگر طالبان به آنچه می‌گویند آب، باید در چارچوب معاهده ۱۳۵۱ بدهند، اما اگر آبی وجود داشته باشد و ندهند باید پاسخگوی ندادن آن باشند.

وی تصریح کرد: مقامات طالبان می‌دانند اگر بخواهند در این کشور یک حکومت با ثبات و قوی که در بردارنده همه نمایندگان مردم باشد و این کشور به سمت ساخت، ثبات، استقلال، تمامیت ارضی و شکوفایی برود باید تعامل سازنده با همسایگان داشته باشند، لذا این را متوجه این قصه هستند.

سرپرست سفارت ایران در افغانستان همچنین بیان کرد: این که اگر طالبان، آب باشد و ندهند برای دولت جمهوری اسلامی ایران آن وقت حجت تمام است که این مساله جزو حقوق اساسی ملت ایران است و چگونه باید عمل شود.

کاظمی قمی درباره این که در چه بازه زمانی باید این اتفاق بیافتد، گفت: باید در طول یک ماه اتفاق افتد.

وی خاطرنشان کرد:، اما نکته‌ای که وجود دارد این است که امروز در افغانستان با حکمرانی که آمده مواجه نیستیم امروزطالبان آمده اند و جمهوری اسلامی ایران در اولین موضع گیری خود به صورت صریح که رهبری هم اعلام کردند دولت‌ها می‌آیند و می‌روند، اما مردم برای ما ملاک است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین